MINIPIVOVARY SPECIÁL 2018: Vítězové o nejlepší minipivovar

Publikováno 02.09.2018
Protože bez piva si neumíme naši malou zemičku ve středu Evropy ani představit, vybrali jsme za vaší asistence ty nejlepší minipivovary z Prahy a blízkého okolí! Výherce, kteří nám se sestavením těch nejlepších pomohli, v následujících dnech informujeme, aby si mohli co nejdříve svou lahodnou výhru pěkně vypít až do dna. Do soutěže nám přišlo 6101 sms a po součtu všech hlasů nám vyšla následující TOP trojka. A má pořádnou pěnu!

1. MÍSTO

U TŘÍ RŮŽÍ

Husova 10/232, Praha 1
Tel.: +420 601 588 281, www.u3r.cz

V srdci samotné Prahy se v domě U Tří stříbrných růží nachází restaurační pivovar, který nabízí tradiční ležáky i pivní speciály. Minipivovar U tří růží navazuje na více než šestisetletou historii vaření piva v tomto historickém domě v pražské Husově ulici. Vysokou kvalitu piva zaručuje zkušený vrchní sládek Robert Maňák, držitel mnoha prestižních ocenění. Sklep pivovaru zdobí desetihektolitrová varna z produkce Pacovských strojíren, kterou doplňuje otevřená spilka a několik uzavřených tanků (fermentčních i ležáckých).

2. MÍSTO

SOUSEDSKÝ PIVOVAR BAŠTA

Táborská 49, Praha 4 Nusle
Tel.: +420 602 295 403, www.ubansethu.cz

V Sousedském pivovaru Bašta se pivo vaří již od roku 2007. Tradičně vyrábí Kroužkův světlý a Baštův polotmavý ležák, jež jsou doplněny pokaždé jiným speciálem mezi něž patří svrchně kvašená Citra, či Wasabi. Tyto originály můžete ochutnat jen ve zdejší restauraci. Posedět můžete v některém ze salónků, na terase, či před hospodou s výhledem do parku a na krásnou nuselskou radnici. Bližší informace o výrobě, si můžete poslechnout od sládka během exkurze, či si s jeho pomocí uvařit vlastní pivní skvost.

3. MÍSTO

POČERNICKÝ PIVOVAR

Nár. hrdinů 3, 190 12 Praha-Dolní Počernice
Tel.: +420 774 836 682, www.pddp.cz

V Počernickém pivovaru můžete ochutnat nejen 12° stupňový Počernický ležák, který je vařen podle původní receptury z 16. století, ale i spoustu dalších druhů piv dle sezónních akcí, svátků a dalších příležitostí. Chloubou pivovaru je výtečná česká a staročeská kuchyně. Počernický pivovar má vlastní zahrádku a celý pivovar je možné si pronajmout pro soukromé akce jako svatby či firemní eventy s doprovodným programem od prohlídky pivovaru, nebo školy čepování po další zajímavé aktivity pro skupiny.