Grizzly Bear, Letní Letná nebo Pražský Drum&bass festival

Publikováno 13.08.2018
I v dalším srpnovém týdnu nás v Praze čeká celá řada zajímavých věcí. V pondělí vystoupí v ROXY americká rocková kapela Grizzly Bear, zatímco ve středu startuje festival Letní Letná 2018. Čtvrtek bude patřit Vinoř se festu, zatímco v pátek začíná na Štvanici Pražský Drum&bass festival. Víkend pak kromě zmíněných hudebních akcí vyplní letní kina či 10. ročník Čajomír festu. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 13.8.

Grizzly Bear (USA)

Legendární americká rocková kapela Grizzly Bear po letech strávených v zímním spánku vydala novou desku a v pondělí přijede potěšit i české fanoušky do hudebního klubu ROXY.  Jako support vystoupí česká skupina Khoiba.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 630 Kč

Úterý 14.8.

Duende

Česká kapela Duende slaví 10. let své existence a i proto si pro své fanoušky připravila koncert v Jazz Docku. Toto uskupení, které se hudebně pohybuje na pomezí žánrů jazz, pop, flameco či latinsko-americké hudby, táhne především hlas zpěvačky Veroniky Diamantové.

Koncert začíná ve 22 hodin.

Vstup: 170 Kč

Středa 15.8.

Letní Letná 2018

Ve středu začíná multižánrový festival Letní Letná, a to velkolepou cirkusovou open-air show pod vedením Daniela Gulka. 

Zahajovací představení startuje ve 20:30.

Vstup: dle ceníku (část představení ZDARMA)

Čtvrtek 16.8.

3. Vinoř se fest

Již 3. ročník jednodenního Vinořského festivalu startuje v Hoffmanově dvoře. Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu domácích hudebních interpretů, dobré jídlo, pití i další doprovodný program.

Akce začíná v 16 hodin a trvat bude do nočních hodin.

Vstup: 100 Kč

Pátek 17.8.

Pražský Drum&bass festival

Od pátku do neděle probíhá na Ostrově Štvanice Pražský Drum&bass festival, v rámci kterého vystoupí řada velmi zajímavých jmen na poli elektronické hudby. Afterparty a doprovodné akce se pak odehrají v klubu Cross a jeho okolí.

První část celovíkendového večírku začíná v pátek v 18 hodin na Štvanici.

Vstup: ZDARMA

Jakub Zomer & Ray Charles Tribute Band

Velmi zajímavý koncert má na programu hudební klub Jazz Dock - v rámci pátečního večera zde vystoupí Jakub Zomer s Ray Charles Tribute Bandem aby vzdali hold velikánovi světové hudby.

Koncert začíná ve 22 hodin.

Vstup: 250 Kč

Sobota 18.8.

Letní kino: Velký Gatsby

Žluté Lázně si na sobotní večer připravily projekci jednoho z nejkultovnějších snímků posledních let - Velký Gatsby.  Fenomenální ztvárnění titulní role Leonardem di Capriem je jen jedním z mnoha lákadel, které tento film nabízí.

Promítání začíná ve 22 hodin.

Vstup: 50 Kč

Jubilejní 10. ročník Čajomír festu

Již 10. ročník populárního čajového festivalu proběhne od soboty do neděle na Vyšehradě. Kromě degustací čajů ze všech koutů světa čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program včetně různých čajových soutěží či hudebního doprovodu.

Festival startuje v sobotu ve 12 hodin.

Vstup: od 250 Kč/den; 400 Kč/celý festival - obojí včetně degustací

Neděle 19.8.

Letní kino: Má mě rád, nemá mě rád

Letní kino v Riegrových sadech si na nedělní večer připravilo projekci úspěšného romantického snímku Má mě rád, nemá mě rád  z roku 2010.

Projekce začíná ve 20:30.

Vstup: ZDARMA

m.v.