Festivaly moderního umění, letní kina nebo Rooftop Sunset Party

Publikováno 23.07.2018
Na začátku nového týdne nás čeká především start multi-žánrového festivalu Nultý bod a festivalu pouličního umění Za dveřmi. Ve středu nejvíce zaujme předpremiéra pokračování filmu Mamma Mia! a ve čtvrtek si můžete zatančit swing na Šesťáku. Ve víkendovém programu pak nejvíce zaujme Rooftop Sunset Party na střeše Duplexu a chybět samozřejmě nemohou ani oblíbená letní kina…

Pondělí 16.7.

Festival Nultý bod 2018

Od pondělí do soboty proběhne na několika místech v Praze (Divadlo v Celetné, Veletržní palác Národní galerie, Divadlo Kampa, Werichova vila) 10. ročník multižánrového festivalu Nultý bod. V průběhu týdne se tak představí ti nejlepší umělci z České republiky i celého světa.

Festival probíhá od pondělí do soboty 21.7.

Vstup: dle ceny jednotlivých představení

Za dveřmi

Jubilejní desátý ročník festivalu pouličního umění nás čeká na několika místech v centru Prahy a holešovickém Výstavišti. Na návštěvníky zde bude čekat na 40 představení souborů z celé Evropy.

Festival trvá od pondělí do čtvrtka.

Vstup: dle ceny jednotlivých představení

Úterý 17.7.

Letní kino: Teorie tygra

Českou komedii Teorie tygra uvede letní ve Žlutých lázních. Tento film, který je celovečerním režijním debutem Radka Bajgara, se dočkal velkého úspěchu u českých diváků a do paměti se zapsal především skvělým hereckým výkonem Jiřího Bartošky.

Promítání začíná ve 21:30.

Vstup: 50 Kč

Středa 18.7.

Letní Ladies Night v Cinema City

Již tradiční Ladies Night se odehraje ve středu a ve čtvrtek v několika kinech Cinema City v Praze. Ve všech případech na návštěvnice čeká welcome drink a především předpremiéra nového letního hitu Mamma Mia – Here We Go Again.

Ve středu se Ladies Night odehraje na Chodově a ve Slovanském domě, ve čtvrtek přijde na řadu Nový smích.

Program začíná vždy v 18:30.

Vstup: 219 Kč

Čtvrtek 19.7.

Swing na Šesťáku

Příjemnou swingovou akci, na které nebude chybět dobrá hudba, jídlo a pití, si připravily pořadatelé na dejvickém Šesťáku. Na zájemce zde čeká swingová lekce od těch nejlepších, prostor k samotnému tančení a kvalitní hudební doprovod od Aurora JasBand.

Akce začíná v 17 hodin.

Vstup: ZDARMA

Pátek 20.7.

Letní kino: Tátova Volha

Karlínská scéna Regina si na páteční večer připravila projekci aktuálního českého filmu Jiřího Vejdělka Tátova Volha. V hlavních rolích hrají Eliška Balcarová či Tatiana Vilhelmová.

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: 90 Kč

Sobota 21.7.

Rooftop Sunset Party

Nejzajímavější večírek týdne slibuje znovuotevření terasy na střeše Duplexu na Václavském náměstí v rámci Prague Rooftop Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na sluníčko, kvalitní koktejly a výbornou náladu. Kapacita akce je omezena na 800 hostů.

Party začíná ve 14 hodin a trvat by měla do půlnoci.

Vstup: 180 Kč

Letní kino: Čarodějky z Eeastwicku

Již legendární hororovou komedii Čarodějky z Eastwicku promítá letní kino ve Žlutých lázních. Tento snímek z roku 1989 se do paměti fanoušků zapsal především fenomenálním hereckým výkonem Jacka Nicholsona.

Kino startuje ve 21:30.

Vstup: 50 Kč

Neděle 22.7.

Letní kino: Zkáza krásou

Dokumentární film Heleny Třeštíkové Zkáza krásou, který vypráví o osudech Lídy Baarové, bude promítán v tematických prostorách Werichovy vily.

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: 120 Kč

 

m.v.