Lafa Grill - vždy něco navíc

Publikováno 10.07.2018
Kdo by nemiloval poctivý domácí burger? Dokonale opečené maso z obou stran, čerstvá zelenina, nějaký ten dip na dochucení, křupavá bulka a do zlatova osmažené hranolky (protože bez nich by byl burger poloviční). Tahle lahůdka v housce se těší oblibě již od poloviny 19. století a stále získává na popularitě. Patříte mezi milovníky burgerů? Pak musíte jednoznačně vyrazit do Lafa Grilu.

Podnik se nachází pouhých pár kroků od Karlova náměstí. Stačí to vzít ulicí Na Moráni a zahnout do Václavské a již uvidíte na rohu zářit Lafa Grill. Malý, ale o to útulnější podnik hýří barvami, letní atmosférou a je provoněn poctivými burgery, které vás překvapí svou hravostí a smyslem pro detail.

Nenajdete tu úplně klasickou nabídku (i když takový legendární cheesburger samozřejmě nemůže chybět). V Lafa Grill na to jdou trochu jinak - nabízí osobité kousky, které si meze nekladou a vznikají ryze podle toho, co zajímavého lze z ingrediencí nakombinovat. Vznikají unikátní, chuťově jedinečně, v mnoha ohledech povědomé a přec jinde neviděné kousky. Například takový Shrimp-Beef nabízí vše, co byste od burgeru čekali (domácí houska, hovězí maso 150g, ementál, polníček, domácí dressing), ale k tomu má jako bonus v housce ukryté ještě tři smažené krevety. A tak je to prakticky s každou položkou v menu - vždy obsahuje něco navíc.

Osobně bych se i zdráhal mluvit o Lafa Grill jako o klasické burgrárně. Návštěva připomíná výlet ke kamarádovi, který hrozně rád vaří, slíbí „nejlepší burger, co jsi kdy jedl“ s tím, že na otázku „co tam bude“ s úsměvem dodá „nech se překvapit“. Výsledkem je velká paleta chutí a zajímavých kombinací.

Pro velké jedlíky je tu pak neobvyklá výzva - součástí menu je i macek LAFA burger, který obsahuje dohromady 600g hovězího masa (!). Kdo tenhle kousek pokoří do dvaceti minut, bude ho mít zdarma.

K dobrému burgeru patří i dobré pivo. Ani tady Lafa Grill nezklame a znovu jde sympaticky vlastní cestou - každý týden se může podnik pochlubit jiným pivem, přičemž sází na minipivovary z celé republiky. Zde si své favority najde opravdu každý.
Malý, ale členitý podnik pak vybízí k pořádání soukromých akcí, ať už v uzavřené společnosti nebo za běžného provozu (ideální je v takovém případě především zvýšené patro nad barem).

Burger Bar Lafa Grill se na svých oficiálních stránkách uvádí sebevědomým sloganem „nejlepší burger v Praze“. Jakkoli se neodvážím tvořit podobně definitivní závěry, musím uznat, že zdejší menu k tomu jednoznačně nemají daleko. Čerstvé suroviny, evidentní poctivá příprava, dojem domácí kuchyně a špičková prezentace, která oku lahodí. A ta chuť! Milovníci burgerů by rozhodně měli Lafa Grill zařadit na mapu svých oblíbených míst. Tohle je opravdu místo, do kterého se s chutí zakousnete... klidně i několikrát týdně.

Václavská 9, Nové město
Praha 2 (Karlovo náměstí)
Telefon: +420 773 694 866
Email: info@lafa-grill.cz
www.lafa-grill.cz