Aerodrome Festival, Shakespearovské slavnosti či koncert Pearl Jam

Publikováno 02.07.2018
Poslední červnový týden je jako tradičně plný zajímavých akcí. V úterý začínají Shakespearovské slavnosti, zatímco ve středu a ve čtvrtek se v Panenském Týnci v rámci Aerodrome festivalu představí hvězdy české a světové hudby včetně takových jmen jako je Wiz Khalifa, Macklemore či Limp Bizkit. O víkendu pak nejvíce zaujme nedělní koncert skupiny Pearl Jam.

Pondělí 25.6.

60´s aneb šedesátky + prohlídka zákulisí

Autorská dvojice Jiří Janků-Petr Svojtka úspěšně uvádí na prknech Divadla ABC svůj počin, který kromě kvalitního hereckého obsazení nabízí i hudbu, tanec a životní styl šedesátých let. Divadlo si tentokrát připravilo i dobrovolnou prohlídku zákulisí divadla.

Představení začíná v 19 hodin.

Vstup: od 50 Kč

Úterý 26.6.

Letní Shakespearovské slavnosti 2018

Od úterý do soboty se na Pražském hradě a v okolí odehrají tradiční Letní Shakespearovské slavnosti 2018. Na programu jsou takové kusy jako Hamlet, Rome a Julie či Veselé paničky windsorské.

Kompletní program včetně ceníku naleznete ZDE.

Vstup: viz. stránky slavnosti (část představení ZDARMA)

King Crimson

Britská rocková patrička King Crimson, která letos slaví 50 let své existence, má namířena do Fóra Karlín, aby vyprodala hlediště, a to dokonce dva večery po sobě!

Uskupení okolo Roberta Frippa začíná své vystoupení oba dny ve 20 hodin.

Vstup: od 1690 Kč

Středa 27.6.

Black Rebel Motorcycle Club

Klub ROXY má na programu koncert nadějné kalifornské skupiny Black Rebel Motorcycle Club.

Akce, která potěší nejednoho rockového nadšence začíná v 19 hodin.

Vstup: 765 Kč

Čtvrtek 28.6.

Aerodrome festival in the sky

Hvězdami nabitý festival Aerodrome klepe na dveře a vy stále můžete být u toho! V Panenském Týnci, do kterého je pro účastníky zdarma zajištěn svoz, se představí takoví interpreti jako je Wiz Khalifa, Milky Chance, Ofenbach, Limp Bizkit či Nothing But Thieves a mnoho dalších hvězd především světové hudby.

Festival začíná ve čtvrtek odpoledne a končí sobotní nocí.

Vstup: od 1990 Kč/den; 3490 Kč/3 dny

Pátek 29.6.

Mystic Sk8 Cup 2018

Na Ostrovu Štvanice se od pátku do neděle uskuteční Mystic Sk8 Cup 2018, který je součástí Světového poháru ve skateboardingu. Závodníci budou soutěžit o podíl z 800.000 Kč a na diváky tak čeká vskutku napínavá podívaná. O hudební doprovod se postará například Orion či řada zahraničních interpretů.

Závody začínají v pátek rozjížďkami a vyvrcholí nedělními finálovými závody.

Vstup: 450 Kč

Tibble Transsibirika

Hudební klub Jazz Dock uvede netradiční švédské uskupení, které v sobě snoubí tradiční prvky švédské, balkánské a romské hudby. Tibble Transsibirika jsou držitelé řady hudebních ocenění a o jejich umu se mohou návštěvníci přesvědčit i v Praze.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 250 Kč

Sobota 30.6.

Letní Kino: Jumanji: Vítejte v Jungli

Oblíbené letní kino ve Žlutých lázních tentokrát uvádí snímek Jumanji: Vítejte v Jungli, který volně navazuje na již kultovní Jumanji z roku 1994.

Projekce začíná ve 21:30, brány areálu by měli být otevřeny již od odpoledních hodin.

Vstup: 50 Kč

Neděle 1.7.

Pearl Jam

Legendární americká rocková skupina Pearl Jam, která byla založena v roce 1990, zavítá po několika dlouhých letech do Prahy! V 02 Areně se tak představí další z plejády amerických hitových kapel, které si dávají za cíl tuto libeňskou halu vyprodat.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 1990 Kč

 

m.v.