Waf Waf - lahodný nápad míří na Prahu 2

Publikováno 31.05.2018
Loni v dubnu se stala nedílnou součástí letenské gastronomické kultury první pražská pobočka bistra Waf Waf, kde je každý tak trochu sám kuchařem. Milovníci sladkého si zde sestaví sladké či slané vafle, palačinky a lívance dle svých představ. Fantazii (a chuťovým buňkám) se zde meze nekladou. Zkrátka si dáte to, na co máte chuť. Jednoduchý, a přec tak neotřelý nápad.

Že to funguje, dokazuje stále rostoucí základna fanoušků. Přestože podnik na Letné funguje pouhý rok, pobočka pravidelně praská ve švech a obsluha se nezastaví. Není se čemu divit, že se na sladké i slané speciality, které si zákazník může sám poskládat z více než 52 nabízených ingrediencí, stojí fronty. Inovativní koncept spolu s unikátními produkty jako např. SushiWaf, Waf&Shake nebo Waf&Cream jednoduše přilákají každého, kdo má mlsný jazyk. Nemluvě o faktu, že připravovaná jídla opravdu fantasticky vypadají a jsou přímo stvořené pro milovníky Instagramu, kteří bez focení nedají ani ránu.

Vzhledem k obřímu úspěchu celého konceptu bylo jen otázkou času, než dojde na otevření druhé provozovny. Z té se nakonec budou těšit obyvatelé Prahy 2 (obrazně řečeno, otevřena bude samozřejmě zákazníkům z celé Prahy), neboť druhé bistro Waf Waf vyrostlo v ulici Bělehradská, přímo na tramvajové zastávce Bruselská (což je celkem příhodné, vzhledem k oblíbenosti bruselských vaflí) a v blízkosti metra I.P. Pavlova.

Současně s otevřením nové prodejny, která ponese charakteristický retro styl nastavený letenskou pobočkou, přichází i několik lahodných novinek do stálého menu (bude platit pro obě provozovny). Vyjma dnes již klasické nabídky, kterou jsem již zmínil, se mohou milovníci sladkého těšit na zmrzlinu, kterou si budou moci návštěvníci složit z desítek ingrediencí (bude se tak držet styl, který funguje u vaflí, palačinek a lívanců), od čerstvého ovoce po čokoládu.

A když už jsme u těch novinek, návštěvníci Letné bezpochyby ocení, že bude v nejbližší době otevřeno nové zastřešené posezení ve vnitrobloku, které kapacitu podniku rozšíří o cca 30 míst. Půjde navíc o zastřešenou zimní zahradu, takže bude prostor k dispozici zákazníkům po celý rok.

th.