Vyšehraní, návrat Chaozzu, Lenny Kravitz či Mistrovství Evropy ve slalomu

Publikováno 28.05.2018
Pražané se mohou těšit na tradičně bohatý program plný akcí, ze kterého bude vyčnívat především úterní start festivalu Vyšehraní 2018, čtvrteční comeback hip-hopového uskupení Chaozz či víkendové Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Za vrchol týdne můžeme označit sobotní koncert Lennyho Kravitze v O2 areně...

Pondělí 28.5.

Čeští designéři jdou s kůži na trh. Výstava LEATHER love / hate

V pondělí začíná v galerii CZECHDESIGN  prodejní výstava, v rámci které se bude prezentovat 22 českých designerů, kteří předvedou, jak se v dnešní době zachází s kůží, případně jak ji nahrazují.

Akce probíhá od pondělí až do 29. června.

Vstup: ZDARMA

Úterý 29.5.

Vyšehraní 2018

Již toto úterý začíná 15. ročník multižánrového festivalu Vyšehraní. Hned v úterý je na programu vzpomínkový koncert na Wabiho Daňka, v rámci kterého vystoupí například Věra Martinová, Samson či Miloš Dvořáček.

Festival probíhá do 17. června a každý večer je na programu jeden koncert.

Vstup: ZDARMA

Středa 30.5.

Letní kino: S láskou Vincent

Ve středu je pro všechny zájemce připraveno letní kino, které bude tentokrát promítat cenami ověnčený animovaný snímek, který vzniknul unikátní technikou rozpohybování originálních olejomaleb umělců z celého světa.

Promítání začíná ve 21 hodin.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 31.5.

Chaozz

Opravdovou lahůdku pro fanoušky českého hip-hopu má na programu Fórum Karlín. Po šestnácti letech se totiž vrací na scénu skupina Chaozz v původním složení a návštěvníci se tak mohou těšit na průřez tvorbou tohoto již legendárního uskupení.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 500 Kč

Pátek 1.6.

Dětský den u Chodovské tvrze

Bohatý program na Mezinárodní den dětí mají připraven organizátoři na Chodovské tvrzi. Pro zájemce zde bude připravena pouť vč. kolotočů, stánků s dobrotami či dětských her. Chybět nebudou ani pohádky a nejrůznější vystoupení.

Akce začíná ve 14 hodin.

Vstup: ZDARMA

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

V pátek v Tróji startuje Mistroství Evropy ve vodním slalomu. Sportovní příznivci se tak mohou těšit na setkání evropské špičky tohoto sportu a napínavý boj o cenné kovy včetně českých želízek v ohni.

Šampionát probíhá od 1. do 3. června, kdy jsou na programu především finálové jízdy.

Vstup: ZDARMA (pátek); 100 Kč (sobota, neděle)

Sobota 2.6.

Lenny Kravitz

Jedním z vrcholů tohoto týdne bude bezpochyby koncert světové rockové hvězdy Lennyho Kravitze v O2 Aréně. V rámci večera Lenny zahraje a zazpívá své nejproslulejší hity i skladby z připravovaného hudebního projektu.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 1290 Kč

Street Food Rocks Praha 2018

Ve Staropramen Visitor Center na Smíchově se odehraje street food festival, v rámci kterého vystoupí i několik umělců v čele s Kapitánem Demo a britskými The Petebox.

Brány se otevírají v 10 hodin a akce bude probíhat do devíti hodin večer.

Vstup: 80 Kč v předprodeji, 100 Kč na místě

Neděle 3.6.

Kašpárkohraní 2018

Jubilejní 10. ročník největšího českého rodinného festivalu Kašpárkohraní proběhne tuto neděli v Oboře Hvězda na Praze 6. Mezi muzikanty, kteří zde vystoupí patří kapela Slza, Ivan Mládek a Banjo Band či Tomáš Klus.

Festival začíná v 11 hodin.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.