Koncert Monkey Business, Prague Food Festival nebo Mezi ploty

Publikováno 21.05.2018
V Praze nás opět čeká na zajímavé události velmi bohatý týden. Již v pondělí startuje Wine Prague 2018, zatímco v úterý ve Fóru Karlín vystoupí britský DJ Bonobo. Ve čtvrtek bude slavit 18. narozeniny kapela Monkey Business a v pátek začíná 12. ročník největší gastro události roku - Prague Food Festival 2018. O víkendu se pak naše pozornost bude ubírat především k areálu Nemocnice Bohnice, kde proběhne tradiční festival Mezi ploty. Inu, máme se opravdu na co těšit...

Pondělí 21.5.

Wine Prague 2018

Tradiční festival dobrého vína z domácí i zahraniční produkce probíhá od pondělí do středy v letňanském PVA EXPO Praha. Tento multifunkční areál tak po dobu 3 dní bude hostit přes 300 vystavovatelů a na návštěvníky tak čeká nepřeberné množství degustací, seminářů a prezentací.

Areál se otevírá dnes v 10 hodin ráno a probíhat bude do středečních 17:00.

Vstup: 1300 Kč/3 dny

Úterý 22.5.

Komiksový workshop

Akci vhodnou pro rodiny s dětmi si pro své návštěvníky připravil víceúčelový park Plechárna. Děti budou kreslit komiksy pod vedením francouzského autora Le Cila Verta, zatímco rodiče mohou využít tenisové kurty nebo místní kavárnu.

Akce probíhá od 14 do 16 hodin.

Vstup: ZDARMA

Bonobo (UK)

Britský hudební producent a DJ Simon Green, známý pod uměleckým jménem Bonobo, dorazí do Fóra Karlín, které se tak může těšit na jeden z největších večírků tohoto týdne.

Koncert, který by neměl uniknout příznivcům elektronické hudby, začíná v 19 hodin.

Vstup: od 850 Kč

 Středa 23.5.

Kamasi Washington

Jednu z největších jazzových událostí tohoto roku má na středečním programu Divadlo Archa – koncert talentovaného amerického saxofonisty Kamasi Washingtona.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 1090 Kč

Čtvrtek 24.5.

Monkey Business

Narozeninový koncert skupiny Monkey Business s titulem „jsme jen boží onuce“ proběhne ve čtvrtek ve Žlutých lázních. Jako support vystoupí kapela Katarzia.

Koncert začíná v 18 hodin.

Vstup: 490 Kč

Pátek 25.5.

Prague Food Festival 2018

Již 12. ročník nejvýznamnějšího pražského gastronomického festivalu proběhne v areálu Vyšehradu. Návštěvníci se tak mohou těšit na kulinářské workshopy a především na ochutnávku jídel, zastoupena bude tradičně česká i světová kuchyně, jíž bude vévodit především ta italská, francouzská, balkánská a asijská.

Akce probíhá od pátečního poledne do nedělního podvečera.

Vstup: 450 Kč v předprodeji, 500 Kč na místě (v ceně poukázky na jídlo v hodnotě 300 korun)

Swing ve Stromovce

Bohatý hudební program pro příznivce žánrů swing a electro-swing je připravena v areálu Výstaviště Holešovice, konkrétněji v parku Stromovka. Chybět nebude ani občerstvení a nápoje.

Swingová akce týdne probíhá od 19 hodin do třetí hodiny ranní.

Vstup: od 180 Kč

Sobota 26.5.

Mezi ploty 2018

O tomto víkendu proběhne v areálu Psychiatrické Nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi ploty 2018 a i tento ročník je nabitý těmi nejlepšími tuzemskými interprety. Na této události vystoupí mimo jiné Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Xindl X či kapely Horkýže Slíže, No Name, Prago Union, Mňága a Ždorp a mnoho dalších. Celkově na festivalu vystoupí 120 účinkujících.

Festival probíhá od sobotního dopoledne do nedělních večerních hodin.

Vstup: 320 Kč za oba dny

Páni kluci

Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s časopisem ABC si na sobotu a neděli připravily „festival hraní pro malé i velké kluky.“ Pro zájemce je tak připravena virtuální realita, drony, nejrůznějších technické a herní workshopy.

Akce probíhá oba dny od 10 do 17 hodin.

Vstup: ZDARMA (děti)/50 Kč (dospělí)

Neděle 27.5.

David Koller – Májové slavnosti Praha 10

Městská část Praha 10 pořádá v areálu Hamr Sport Záběhlice svou tradiční Májovou slavnost, která bude letos stát opravdu za to! V rámci odpoledne vystoupí David Koller, Anna K. či Děda Mládek Illegal Band. Připraven je také bohatý doprovodný program pro děti.

Akce probíhá od 13:30 do 21 hodin.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.