Čarodějnice, 1. Máj, Stand Up Comedy či Pražský maratón

Publikováno 18.05.2018
S přelomem dubna a května přichází i náš tradiční přehled nejzajímavějších kulturních a společenských akcí v Praze. Pondělní večer bude bezesporu patřit čarodějnicím a jejich upalování na hranicích za doprovodu hudby a zábavných programů pro děti i dospělé, v úterý se pak bude slavit tradiční svátek zamilovaných ať už v Muzeu Karla Zemana či na Festivalu minipivovarů v Břevnovském Klášteře. O víkendu nás pak čeká pražský maratón či japonské Hanami na Výstavišti...

Pondělí 30.4.

Čarodějnice ve Žlutých lázních

Oslavu příchodu jara symbolizovanou pálením čarodějnic s bohatým programem si pro své návštěvníky připravily podolské Žluté lázně. V rámci večera vystoupí mimo jiné František Nedvěd s kapelou Tiebreak.

Brány areálu se otevírají ve 14 hodin a program končí okolo osmé hodiny večer.

Vstup: ZDARMA

Planet Dark uvádí Horory!

Zábavní web Planet Dark ve spolupráci s kiny Aero a Dlabačov vytvořil mini-festival hororových filmů. Nejdříve přijde na řadu pásmo kraťasů včetně kultovního Světlonoše Václava Švankmajera, zatímco večer Aero uvede českou předpremiéru Ghost stories s Martinem Freemanem v hlavní roli a na Dlabačově se bude promítat survival horor Tiché místo s Emily Blunt.

Program začíná v obou kinech v 18:30, 2. filmy se promítají od 20:30.

Vstup: 100-120 Kč/představení, 200 Kč/obě (+buřt na Dlabačově v ceně)

Úterý 1.5.

Festival minipivovarů 4. První Pivní Máj

Již počtvrté se v břevnovském klášteře odehraje festival, v rámci kterého se bude prezentovat 20 vybraných minipivovarů a na čepu tak bude více než 80 druhů piv! Chybět samozřejmě nebudou ani stánky s nejrůznějšími dobrotami od burgerů až po trdelník, jako hudební doprovod vystoupí kytarista Petr Kalček a jeho hosté.

Program začíná v 11 hodin a končit by měl okolo osmé hodiny večer.

Vstup: ZDARMA

Za polibek do Muzea Karla Zemana

Lákavá akce pro zamilované páry proběhne v Muzeu Karla Zemana, velikána českého a světového animovaného filmu. Jakákoliv dvojice dostane za doslovnou hubičku druhý lístek zdarma.

Muzeum má otevřeno od 10 do 19 hodin.

Vstup: 1+1 ZDARMA

Středa 2.5.

Hypnotic Brass Ensemble (USA)

Americká žesťová kapela Hypotic Brass Ensemble poprvé zahraje po celosvětovém úspěchu i pro pražské obecenstvo v hudebním klubu ROXY. Sedmero bratrů tak představí svou směsici stylů na pomezí jazzu, funku, afrobeatu a hip hopu.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 490 Kč

Čtvrtek 3.5.

Stand Up Comedy  - Open Mic

Klub Joe ve čtvrtek pořádá oblíbenou Stand Up Comedy, tentokrát s volným mikrofonem pro jakéhokoliv zájemce z řad publika. Chybět samozřejmě nebudou ani vystoupení zkušenějších komiků v čele s Tigranem Hovakimyanem.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: ZDARMA

Pátek 4.5.

Sempé – Malý Mikuláš a jiné

Od pátku 4. května až do 15. července pořádá Villa Pellé ve svých prostorách výstavu francouzského malíře Jeana-Jacquese Sempého. Na návštěvníky tak čekají kresby autora podoby Malého Mikuláše či jeho novinový humor.

Vila má otevřeno od 13 do 19 hodin.

Vstup: od 90 Kč

Swingové tančírny na Šesťáku

Café a Hry Šesťák (Vítězné náměstí) ve spolupráci s tanečním studiem Zig-Zag mají na páteční podvečer připravené swingové radovánky včetně ukázkové lekce zdarma. Tato událost tak tradičně přitáhne velké množství začínajících i pokročilých tanečníků a milovníků hudebních stylů swing a electro swing.

Akce začíná v 17 hodin, ukázková lekce je na plánu od 18:00.

Vstup: ZDARMA

Sobota 5.5.

Volkswagen maratónský víkend 2018

První květnový víkend bude patřit pražskému maratonskému víkendu, v rámci kterého na váš čeká bohatý program, který startuje již v sobotu ve Výstavišti Holešovice. Zlatý hřeb programu ve formě maratónského závodu za účasti širší světové špičky startuje v neděli v 9 hodin ráno na Staroměstském náměstí.

Program probíhá od 13 hodin v sobotu až do odpoledních nedělních hodin.

Vstup: ZDARMA

Hokej

Žluté lázně mají po dobu celého Mistrovství světa v ledním hokeji připraveny velkoplošné projekce všech zápasů českého národního týmu i ostatních vybraných zápasů. Hned v sobotu dojde na třeskuté česko-slovenské derby!

Zápas začíná ve 20:15.

Vstup: ZDARMA

Neděle 6.5.

Hanami na Výstavišti

Tradiční japonskou oslavu příchodu jara můžete zažít v neděli na Výstavišti v Holešovicích, jehož areál nabídne ideální prostor pro první jarní piknik či prohlídku krásných květů.

Areál se otevírá v 15 hodin a akce probíhá do večerních hodin.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.