Týdenní přehled akcí 23.4. - 29.4.

Publikováno 25.04.2018
V tomto týdnu nás čeká velké množství koncertů českých i zahraničních interpretů, zatímco v galeriích napříč celou Prahou probíhá Týden umění. Víkendu vévodí sobotní Pražský Májales a nedělní Mezinárodní den tance…

Pondělí 23.4.

Týden umění 2018

První ročník festivalu Týden umění si dává za cíl přilákat návštěvníky do galerií a výstavních sálů po celé Praze. Zájemce tak čeká bohatý doprovodný program včetně komentovaných prohlídek, besed s autory či časově limitovaných vernisáží.

Týden umění probíhá od pondělí do neděle.

Vstup: dle ceníku

Úterý 24.4.

Leoš Mareš

Jeden z nejrespektovanějších českých moderátorů Leoš Mareš po vyprodaných koncertech ve Fóru Karlín vystoupí i v O2 Areně. Posluchači se tak mohou těšit na show, která bude plná hvězdných hostů, známých písní typu „Svalnatec“ a bezpochyby nebudou chybět ani kožichy.

Koncerty proběhnou 24. a 25. dubna shodně od 19 hodin.

Vstup: 990 Kč

Středa 25.4.

Vltava

Palác Akropolis přivítá ve svých prostorech kapelu Vltava a její re-edici nejslavnější desky „Marx, Engels, Beatles“, kterou v první částí večera celou zahrají. Jako host vystoupí vokální sextet Skety.

Koncert začíná v 19:30.

Vstup: 320 Kč

Čtvrtek 26.4.

Avengers: Infinity War

Tento čtvrtek má v kinech premiéru jeden z nejočekávanějších filmů tohoto kalendářního roku! Hvězdně obsazený snímek, ve kterém budou muset spojit síly všichni „marvelovští“ hrdinové – Iron Man, Captain America, Hulk, mladičký Spider-Man či Strážci Galaxie – proti mocnému nepříteli Thanosovi, který ohrožuje existenci celého vesmíru.

Fanoušci „blockbusterů“ se mohou těšit na první díl velkolepého projektu z univerza Marvelu.

Vstup: dle ceníku kin

Pátek 27.4.

Rogers Waters

Po koncertech hudebního amatéra Mareše se pokusí vyprodat libeňskou O2 Arenu i ryze hudební legenda a fenomenální kytarista Rogers Waters, který je známý především jako člen kapely Pink Floyd. V rámci koncertu s titulem „Us and Them“ představí své nejznámější hity z dob působení ve „floydech“ i skladby ze své nejnovější sólové desky.

Koncert proběhne v pátek i v sobotu a začíná vždy ve 20 hodin.

Vstup: od 1300 Kč

Rytmus a Live Band + hosté

 

Samozvaný král slovenského rapu Patrik Vrbovský (známý pod uměleckým jménem Rytmus) vystoupí v pátek ve Fóru Karlín společně s živou kapelou a velkým množstvím hostů jako je například EGO, Majk Spirit či Dara Rolins.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 500 Kč

Sobota 23.4.

Pražský Májales 2018

Letiště Praha Letňany hostí již legendární oslavu jara – Pražský Májales! Návštěvníci tohoto festivalu se tak mohou těšit na špičkové tuzemské i slovenské interprety, majálesový průvod či volbu Krále a Královny a bohatý doprovodný program. V rámci letošního ročníku vystoupí i takové kapely, jako jsou Rybičky 48, Mandrage či Horkýže Slýže.

Akce začíná od 12 hodin a bude probíhat do pozdních večerních hodin.

Vstup: 460,-Kč

Neděle 24.4.

Mezinárodní den tance 2018 // Mezinárodní den tance před Výstavištěm

Neděle tentokrát patří Mezinárodnímu dnu tance, který se v Praze bude slavit především na Střeleckém ostrově a před Výstavištěm Holešovice. Příznivci tance se tak mohou těšit na hromadné taneční kreace či lekce od skutečných profesionálů!

Akce probíhá na obou místech od 15 hodin.

Vstup: ZDARMA

Čarodějnice na Císařské louce

 

Pořadatelé na Císařské louce si připravili bohatý program pro rodiny s dětmi již na tuto neděli. Nedočkavci se tak mohou těšit na předčasné pálení čarodějnic, opékání špekáčků či nejrůznější grilovaná masa a chybět samozřejmě nebude ani pivo či oblíbené limonády.

Akce probíhá od 14 hodin.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.