Týdenní přehled akcí 9.4. - 15.4.

Publikováno 11.04.2018
S novým jarním týdnem vychází i náš tradiční přehled nejzajímavějších akcí, tentokrát nabitý především koncerty předních českých i světových umělců. V úterý budeme vybírat mezi koncertem Michala Hrůzy a jeho kapely v Lucerna Music Baru, zatímco o tři kroky vedle vystoupí proslulá kanadská kapela Walk Off The Earth. Ve čtvrtek vystoupí ve Fóru Karlín zpěvačka Anna K. a za vrchol týdne můžeme označit nedělní koncert amerických AWOLNATION v Roxy...

Pondělí 9.4.

Kino Zahrada: Eric Clapton

Dokumentární film Eric Clapton z roku 2017, který režíroval Lili Fini Zanuck, nabízí nevšední pohled do osobního života jednoho z nejlepších kytaristů všech dob.

Projekce začíná v 19 hodin a film trvá 135 minut.

Vstup: 100,- 

Horace Andy / JAM

Jeden velký návrat do Prahy si na pondělí přichystal Lucerna Music Bar – po dlouhých deseti letech ve stověžaté matičce vystoupí jamajský zpěvák Horace Andy!

Koncert, který by neměl uniknout žádnému milovníkovi reggae, začíná ve 21 hodin.

Vstup: 490,-

Úterý 10.4.

Michal Hrůza a Kapela Hrůzy + support

V „malé Lucerně“ v úterý a ve středu představí Michal Hrůza novou desku Sám se sebou. Tento zpěvák má na kontě desítky hitů, mezi jinými jmenujme například „Zítra mám“ či „Pro Emu.“

Koncert začíná v oba dny v 20:30.

Vstup: 350,-Kč

Walk Off The Earth

Kanadská kapela Walk Off The Earth se proslavila především covery známých hitů a po několika letech se opět vrací do Prahy – pro tentokrát do Paláce Lucerna. V rámci večera pětičlenná skupina představí vlastní skladby i netradiční aranžmá oblíbených písniček, mezi které patří i již legendární provedení písně „Somebody That I Used to Know“ od Gotye.

Koncert začíná v půl deváté večer.

Vstup: 895,-

Středa 11.4.

Mat Collishaw

 

Galerie Rudolfinum si pro milovníky moderního umění připravila výstavu předního britského umělce Mata Collishawa s titulem „Standing Water.“

Výstava se otevírá ve středu a bude probíhat až do 8. června.

Vstup: 120,-

Čtvrtek 12.4.

Anna K.

 

Jedna z nejznámějších českých zpěvaček, vystupující pod pseudonymem Anna K., v rámci trojice velkých koncertů „Moje světlo 2018“ zavítá i do Fóra Karlín.

Večer plný písní z nové desky Světlo začíná ve 20 hodin.

Vstup: 590,-

Pátek 13.4.

Prequel Casablanca

Divadlo DISK má na pátek připravenou dobrodružnou bojovku, při které se budete snažit vysvobodit bojovníka proti fašismu ze spárů německého Gestapa.

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: 120,-

Sobota 14.4.

Příhody lišky Bystroušky

Netradiční projekci britského animovaného filmu v režii Geoffa Dunbara s živou hudbou Českého symfonického orchestru si na sobotní odpoledne připravilo Fórum Karlín.

Akce vhodná pro rodiny s dětmi začíná v 15 hodin.

Vstup: od 100,-

Neděle 15.4.

AWOLNATION (US)

Amerického pop-rocková senzace AWOLNATION v rámci svého evropského turné zavítá do Roxy! Tato kapela se proslavila především světovým hitem „Sail“ a v Praze podpoří své třetí studiové album Here Come The Runts.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 590,-

Stále probíhá

Matějská pouť 2018

Na holešovickém výstavišti je tento týden poslední možnost navštívit tradiční Matějskou pouť a horké jarní dny k tomu přímo vybízejí…

Pouť probíhá celý týden a definitivně končí nedělí.

Vstup: ZDARMA / o víkendu 30,-

 

m.v.