Týdenní přehled akcí 2.4. - 8.4.

Publikováno 02.04.2018
S koncem nejvýznamnějších křesťanských svátků se týdnem s týdnem sešel a s tím novým přichází i náš tradiční přehled akcí na nový týden. Na své si tentokrát přijdou jak příznivci sportu - v úterý začíná finálový turnaj curlingu žen a v sobotu proběhne pražský půl-maraton - tak i fanoušci kvalitní hudby, filmu či wellnessu. Za vrchol týdne pak můžeme označit středeční koncert kanadských Braids či nedělní vystoupení kapel Mirai a Poetika. Zkrátka - je na co se těšit!

 

Pondělí 2.4.

Cross Slam – Nová generace vol. 7

Holešovický hudební klub Cross si na pondělní večer připravil představení svěžích talentů disciplíny známé jako „slam poetry.“ Tento žánr, který je stylem na pomezí stand-up comedy, improvizační komedie a recitace, je výbornou volbou pro volný sváteční večer!

Akce začíná v 19:30.

Vstup: ZDARMA

Úterý 3.4.

Finálový turnaj curlingu žen

Čtyřtýdenní období finálových turnajů národního mistrovství v Curlingu vrcholí v tomto týdnů turnajem žen. Čtyři nejlepší týmy z České republiky se tak mezi sebou v termínu od úterý do neděle utkají o titul mistrů ČR a zároveň účast na podzimním Mistrovství Evropy.

Turnaj začíná v úterý odpoledne a probíhá celý týden, v neděli pak vyvrcholí finálovým utkáním.

Vstup: ZDARMA

Expedice Nový Zéland: Diáky

Kino Aero si ve spolupráci s cestovatelem a spisovatelem Jakubem Cejpkem připravilo komentovanou projekci diáků pořízených při cestách po Novém Zélandu. Milovníci cestování se tak mohou těšit na to nejzajímavější z „magické země dlouhého oblaku.“

Projekce začíná ve 20:30.

Vstup: 150,-Kč

Středa 4.4.

Braids (CA)

Úspěšná pop-art-rocková trojka z Kanady přijede poprvé do České republiky a posluchači se tak mohou v MeetFactory těšit na průřez tvorbou této kapely i nejnovější hity z připravované desky.

Koncert začíná ve 20:30.

Vstup: 290,-Kč

Čtvrtek 5.4.

SaunaFest 2018

 

AquaPalace Praha ve spolupráci s vybranými „saunéry“ připravily již 6. ročník mezinárodního festivalu SaunaFest 2018. Návštěvníci se tak mohou těšit na seznámení s oblíbenými saunovými rituály, které zároveň budou soutěžit o účast na Mistrovství světa.

Festival začíná ve čtvrtek a končí v sobotu.

Vstup: od 1400,-Kč/den/2 osoby

Dny evropského filmu 2018

Kino Světozor a Lucerna si pro příznivce evropského filmu připravilo týdenní festival, při kterém bude představeno více, než 40 filmů z 25 zemí Evropy, většina z nich navíc v české premiéře. Na diváky tak čeká průřez filmovou tvorbou zemí, jejichž snímky se do klasické kino distribuce nedostanou.

Festival trvá od 5. dubna do 12. dubna.

Vstup: od 100,-Kč/představení

Pátek 6.4.

STARcon 2018

V areálu ZŠ a MŠ Ohradní od pátku do neděle probíhá sdružený „con“ fanoušků tři největší sci-fi ság minulého a současného století – na své si přijdou příznivci Star Wars (Hvězdné války), Star Treku i Stargate (Hvězdná brána) a nejen ti! Součástí programu jsou totiž i tři další linie – vědecká, komiksová a v poslední řadě ta, která je věnovaná deskovým hrám.

Festival začíná v pátek před 18. hodinou a vyvrcholí v neděli tzv. průvodem fantazie.

Vstup: 350,-Kč/festival

Sobota 7.4.

Sportisimo Prague Half Marathon 2018

Společnost RunCzech si připravila tradiční sobotní program, jehož vrcholem bude závod v běhu na 21 kilometrů s účastí české i širší světové špičky. Událost, která profesionálním i amatérským závodníkům nabízí krásné pražské scenérie a fanouškům soutěžení běžecké elity, slibuje velkou zábavu!

Závod začíná v dopoledních hodinách, registrace do závodu je stále možná.

Vstup: ZDARMA

Neděle 8.4.

O zlaté rybce

 

Novoměstské divadlo Image Theatre přichystalo na nedělní odpoledne představení pro rodiny s dětmi. Návštěvníky tak čeká představení inspirované jednou z nejznámějších pohádek o chamtivosti. Jak to se zlatou rybkou nakonec dopadne?

Představení začíná v 15 hodin.

Vstup: 150,-Kč

Mirai & Poetika

Kapely Mirai a Poetika patří mezi nadějné české kapely, které v loňském roce vydaly svá debutová alba a vydaly se na společné turné po ČR. Návštěvníci Lucerna Music Baru si tak budou moci poslechnout nejznámější hity Mirai, mezi které patří například „Cesta z města“ či „Když nemůžeš, tak přidej.“

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 290,-Kč

 

m.v.