Týdenní přehled akcí 12.3. - 18.3.

Publikováno 16.03.2018
Se vstupem do nového týdne přichází i náš přehled nejzajímavějších akcí pro tento týden. Hned na začátku týdne náš čeká známá partička z Underground Comedy, ve středu si na své přijdou opět fanoušci curlingu a během týdne budou zahájeny Velikonoční trhy napříč celou Prahou. Za kulturní vrchol týdne můžeme označit vystoupení slavného francouzského šansoniéra Charlese Aznavoura...

 

Pondělí 12.3.

 

60´s aneb šedesátky

Divadlo ABC si připravilo na pondělí reprízu úspěšné komedie, která připomíná nadějnou dobu šedesátých let. Toto představení získalo v letošním roce na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích cenu za nejlepší komedii podle diváků.

Představení začíná v 19 hodin.

Vstup: od 90,-Kč

 

Úterý 13.3.

 

Stand-Up: Přiostři to

Proslulá parta komiků vyráží tentokrát do Kina Aero, kde bude diváky bavit svými skeči, scénkámi a historkami - zkrátka kvalitní stand-up comedy. Formát "Přiostři to" nabízí fanouškům Underground Comedy možnost navrhnout, prostřednictvím sociálních sítí, vlastní téma, na které vystupující vymyslí vtipná vystoupení.

Akce plná smichu začíná ve 20 hodin.

Vstup: 150,-Kč

 

Stick Men – Tony Levin. Markus Reuter & Paul Mastelotto

Progresivní rockové uskupení Stick Men, vedené Tony Levinem, zavítá v rámci svého evropského turné k desce "Prog Noir" i do Lucerna Music Baru. Toto uskupení - jehož název je odvozen od atypického kytarového nástroje, na který hraje právě Levin - se v Praze představí poprvé a pro fanoušky kvalitního rocku ve stylu Kings Crimson se jedná o jednu z hlavních událostí tohoto roku.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: 580,-Kč

 

Středa 14.3.

 

Finálový turnaj curlingu mužů

 I v tomto týdnu si na své přijdou fanoušci zímních sportů. V Curlingové aréně Roztyly startuje finálový turnaj mužských týmů. Příznivci druhého nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu tak mohou na vlastní kůži zažít atmosféru, která tuto zdánlivě klidnou hru doprovází.

Turnaj startuje ve čtvrtek a vyvrcholí v neděli finálovým utkáním, vítězný tým se kvalifikuje na podzimní Mistrovství Evropy.

Vstup: ZDARMA

 

Velikonoční trhy Náměstí Republiky

Již tuto středu středu se otevírají jedny z nejvyhlášenějších trhů v České republice, potažmo v celé Evropě. Velikonční trhy na Náměstí Republiky slibují jako každý rok nejrůznější stánky - od pečených mas přes sladké dobroty až k nejrůznějším řemeslníkům.

Trhy na Náměstí Republiky se otevírají ve středu a měly by trvat až do 8. dubna.

Vstup: ZDARMA

 

 

Čtvrtek 15.3.

 

Krucipüsk

Česka metalová senzace Krucipüsk zavitá ve čtvrtek večer do Lucerna Music Baru! Jedna z (v žánru) nejuznavanějších kapel současnosti, jejíž texty jsou inspirované keltskou a germánskou tradicí opět roztočí show, která v české kotlině nemá obdoby.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: 250,-Kč

 

10. Festival bulharských filmů

Bulharské velvyslanectví, ve spolupráci s Kinem U Pilotů a Kinem Lucerna, připravilo již 10. ročník festivalu věnovaný bulharské kinematografii. Diváci se tak mohou těšit na nejlepší snímky z minulých let i na několik novinek.

Festival začíná 15.3. a probíhá až do 22.3.

Vstup: vstupné na jednotlivé projekce – od 100,-Kč

 

Pátek 16.3.

 

Trpaslicon

Akce, která startuje v areálu ZŠ Květnového náměstí, by neměla chybět v kalendáři žádného příznivce televizního fenoménu Červený trpaslík.  Pro návštěvníky Trpasliconu 2018 jsou připraveny sci-fi přednášky, přehled britských a amerických sci-fi seriálů a samozřejmě i projekce nejpopulárnějších dílů samotného seriálu.

Akce probíhá od pátečního dopoledne do nedělního odpoledne.

Vstup: 300,-Kč

 

Charles Aznavour

 

Diváci v Kongresovém centru Praha se mohou těšit na vystoupení jednoho z nejslavnějších francouzských šansoniérů současnosti - Charlese Aznavoura. Tento 93letý hudebník, který je často označován za francouzského Franka Sinatru, hrál ve více než 60 filmech a po celém světě se prodalo přes 100 milionů hudebních nosičů s jeho hudbou. 

Koncert, který je právem považován za jeden z kutlurních vrcholů roku, začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 2990,-Kč

 

 

Sobota 17.3.

 

Velikonoční trhy

Otevírání Velikonočních trhů v Praze pokračuje i se začátkem víkendu - v pátek budou otevřeny nejdůležitější trhy v celé Praze.  Na nedočkavce tak čekají tradiční i netradiční dobroty již o tomto víkendu!

Trhy budou otevřeny v pátek dopoledne a zavírají se až po Velikonočních svátcích a to 8. dubna.

Vstup: ZDARMA

 

Benefiční koncert Karel Svoboda 80 pro Kapku naděje

V rámci připomenutí nedožitých 80 let od narození skladatele Karla Svobody proběhne na Pražském hradě benefiční koncert pro Kapku naděje. Návštěvníci se mohou těšit (kromě podpory dobré věci) na nejznámější osobnosti české hudby - Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Eva Pilarová či Monika Absolonová.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: 890,-Kč

 

 

Neděle 18.3.

 

Norway.Today

Studentské představení novinky světového dramatu v Divadle DISK, je zatím jedinou českou adaptací divadelní hry švýcarského autora s českými kořeny - Igora Bauersima. 

Představení začíná v 19:30.

Vstup: 40,-Kč

 

Prozření mladého Horáčka / Ekopela a kol.

 

Představení určené dětem si pro své diváky přichystalo Divadlo D21. Prozření mladého Horáčka je "ekodrama" ze současnosti, kdy hlavní hrdinové sami pochopí, že i v současnosti plné moderních technologií má svou hodnotu pobyt a hra v přírodě.

Představení začíná v 16 hodin.

Vstup: 150,-Kč

 

 

m.v.