ITALSKÁ RESTAURACE RUSTICA

Publikováno 22.02.2018
Hledáte vhodné místo pro schůzku s kamarádkou, pro oslavu s přáteli a nebo pro firemní večírek? Pokud ano, tak přesně pro Vás je náš aktuální gastronomický tip, který může sloužit třeba i jako inspirace na příjemně strávený páteční večer.

Restaurace Rustica, která je na trhu již 18 let, nabízí útulné prostory a venkovský styl přímo v centru naší metropole. Je to místo, kde se snoubí výtečné kulinářské umění s jedinečnou rodinnou atmosférou, která na Vás dýchne už při vstupu. Při návštěvě restaurace Vás zaujme zajímavý rustikální interiér, ve kterém převažuje kouzlo repasovaného starožitného nábytku a okouzlujících detailů, které svědčí o nevšední péči majitele a personálu. To vše navíc decentně podtrhuje tradiční italská pec na dřevo nacházející se přímo uprostřed místnosti. Při čekání na Vámi vybraný pokrm se tak můžete nechat unášet na romantické vlně navozené plápolajícími plamínky hřejivého ohně.

Rustica však nesází  jen na své příjemné prostředí s kvalitní a ochotnou obsluhou, ale hlavně na vynikající jídlo, které zaujme všechny vaše chuťové pohárky. Ty především ocení vysokou kvalitu používaných surovin a zachování tradičních postupů při přípravě jídel. Tento kousek italského venkova v centru stověžaté Prahy svým zákazníkům servíruje domácí severoitalskou venkovskou kuchyni, za kterou byla Rustica v uplynulých letech hned několikrát oceněna v nejrůznějších anketách, které zjišťovaly spokojenost pražských hostů. Při návštěvě podniku se můžete těšit na pokrmy, které jsou nejen chutné, ale také vás opravdu zasytí. V Rustice se Vám prostě nestane, že byste odešli hladoví.

 Ale zpět k tomu, na čem si v Rustice můžete pochutnávat. Vybírat můžete z široké nabídky studených i teplých předkrmů, polévek, italských rizot, pizz, steaků, čerstvých ryb a originálních specialit podniku, mezi které patří například zprudka pečená tagliata z vepřové panenské svíčkové, podávaná na minisalátku z rukoly a sušených rajčat, dochuceném bazalkovým pestem. Stejně jako je tomu na italském venkově, tak i zde si můžete objednat poctivé domácí těstoviny, které jsou připravovány s velkou láskou a péčí Italům tak vlastní. Tato rustikální restaurace vyrábí například i málo běžné tvary těstovin,  jakými jsou ballerine a nebo radiatori. Nechybí ani všemi oblíbená pizza, zde opravdu  gigantických rozměrů, která zasytí i náročného jedlíka, a to za cenu, za kterou jiné restaurace servírují malé pizzy. V jídelním lístku naleznete nejen poctivá a zajímavá jídla pro milovníky masa, ale také nevšední množství lehčích jídel a čerstvých salátů, což  ocení nejen dámy ale i ti, kteří drží dietu. Nutno pochválit, že kuchaři nezapomínají ani na vegetariány. Jednoduše řečeno v Rustice si vybere opravdu každý. Pokud by vám i přesto nabídka stálého jídelního lístku nestačila, můžete každý den vybírat z aktuálního denního menu, na kterém najdete pokrmy připravené z velké části ze sezónních surovin. Kromě dobrého jídla Rustica svým zákazníkům nabízí také širokou škálu alkoholických i nealkoholických nápojů a pamatuje i na vybíravé milovníky kvalitního vína. Vinotéka podniku nabízí celou řadu tuzemských a italských rozlévaných vín, která jsou personálem restaurantu vybírána tak, aby tvořila harmonii chuti s nabízenými pokrmy.

Příznivá je i výborná dostupnost restaurace. Hned za rohem je zastávka tramvaje ,,U Bulhara´´, ze které se ve dne i v noci dostanete do opravdu všech čtvrtí Prahy. Navíc necelých 300 metrů od podniku jsou stanice metra Hlavní nádraží a Náměstí Republiky. Navíc, pokud Vás po návštěvě restaurace čeká cesta domů za Prahu, můžete použít hned několik vlakových spojů z Hlavního nádraží nebo Masarykova nádraží, které jsou  na dohled od vchodu pizzerie.

Na závěr ještě dodám, že restaurace má otevřeno denně od 11 do 23 hodin. V případě, že plánujete navštívit restauraci o pátečním nebo sobotním večeru, tak doporučuji udělat si rezervaci. Rustica v těchto dnech bývá obvykle plná.

 Italiano Ristorante Rustica

Opletalova ul.č. 36 Praha 1

224 234 868

rustica@rustica.cz