Týdenní přehled akcí 26.2. - 4.3.

Publikováno 27.02.2018
S posledními dny mrazivého února a začátkem března přichází i náš přehled událostí v Praze. Na své si tentokrát přijdou především příznivci hudby - čeká nás velká řada kvalitních koncertů, nechybí však ani divadelní představení či sportovní událost. Vrcholem týdne pak bude sobotní vystoupení Rag‘n‘Bone Mana ve Fóru Karlín...

 

Pondělí 26.2.

 

Fever Ray

Fórum Karlín si na pondělí večer připravilo koncert švédské písničkářky Karin Elisabeth Dreijer, vystupující pod pseudonymem Fever Ray. Kombinace elektronické hudby a specifického zpěvu baví posluchače napříč Evropou.

Akce začíná v 18:30, hlavní interpretka přijde na řadu od 21 hodin. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 945,-Kč

 

Úterý 27.2.

 

Pavel Calta

Lucerna Music Bar hostí koncert mladého českého písničkáře Pavla Calty, který má na svědomí hity jako „Naštěstí“ či „Zrzka.“ Posluchači se tak můžou těšit na známé skladby i nové písničky jako „Píšeme si svůj sen.“

Akce začíná v 20:30, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 250,-Kč

 

Středa 28.2.

 

Krysař

Velké dílo české prózy 20. století autora Viktora Dyka v nastudování Martine Kynské uvádí ve středeční večer Švandovo Divadlo. Město sužují Krysy, které jsou symbolem všeho zlého a jediným řešením je přivolání Krysaře v podání Kláry Cibulkové.

Představení začíná v 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 200,-Kč

 

Ondřej Brzobohatý

Středeční večer v Lucerna Music Baru patří vystoupení českého zpěváka, skladatele a herce Ondřeje G. Brzobohatého. Ten v rámci koncertu představí písně z rok staré desky Universum, která se žánrově pohybuje na pomezí jazzu, soulu a funku.

Koncert začíná v 21 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 350,-Kč

 

Čtvrtek 1.3.

 

Coccote Minute + Pio Squad

Společný koncert zdánlivě nespojitelných uskupení připravila na čtvrtek Lucerna Music Bar. Coccote Minute je česká nu-metalová kapela, zatímco Pio Squad je hiphopová skupina z Jihlavy. Společně vytvořili žánrově úspěšnou píseň „Rude Boys Rallye“ a posluchači se mohou těšit na české poměry velmi našlápnutou show.

Akce začíná ve 20 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 280,-Kč

 

Pátek 2.3.

 

Rag´n´Bone Man

Odborníky i fanoušky oceňovaný zpěvák a raper Rory Graham, známý pod pseudonymem Rag´n´Bone Man, zavítá v rámci svého evropského turné i do pražského Fóra Karlín. Těšit se tak můžete na největší pecky tohoto hudebníka včetně bývalé jedničky světových hitparád, songu „Human.“

Akce začíná ve 20 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 1290,-Kč

 

Finálový turnaj v curlingu Mixed Doubles

V Curling aréně v pražských Roztylech se od pátku do neděle uskuteční finálový turnaj Mistrovství České republiky v disciplíně smíšených dvojic. Diváci si tak v rámci dozvuku Olympijských her mohou dopřát soupeření české špičky v druhém nejoblíbenějším zimním kolektivním sportu. Vítězný pár se kvalifikuje na Mistrovství světa.

Turnaj probíhá od pátku do neděle, vstup na akci je zdarma.

Vstup: ZDARMA

 

Stand-Up Comedy v Crossu

Páteční večer v Crossu bude opět patřit vybraným komikům v rámci populární Stand-Up Comedy. Návštěvníci se mohou těšit na novou sérii skečů, historek a dalších komediálních výstupů.

Akce začíná od 20 hodin, vstup na akci je zdarma, proto doporučujeme přijít s předstihem.

Vstup: ZDARMA

 

Sobota 3.3.

 

Evžen Oněgin

Klasické dílo ruské literatury v režii Pavla Kheka si pro Vás na sobotní večer přichystalo Divadlo ABC. Slavný milostný příběh petrohradského šviháka a venkovské dívky je sondou do lidské duše. Originální dílo napsal v roce 1832 ruský autor Alexandr Sergejevič Puškin a patří mezi největší díla světové literatury. Moderní nastudování v podání Divadla ABC nabízí líbivou možnost, jak se s touto klasikou seznámit.

Představení začíná od 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 90,-Kč

 

8. Rondí Rudolfínský ples

Již 8. ročník netradičně pojatého plesu ve stylu renesanční slavnosti si pro Vás připravila Novoměstská radnice v Praze.

Zábavná akce v historických kostýmech startuje 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozic.

Vstup: 300,-Kč

 

Neděle 4.3.

 

Vlasta Redl s kapelou

Akcemi výjimečně nabitý týden v Lucerna Music Baru uzavře vystoupení legendárního českého písničkáře Vlasty Redla s kapelou a hosty. Redl se autorsky podílel na více než 60 hudebních deskách, je autorem mnoha hitů a jeho styl je žánrově těžko zařaditelný – kombinuje funk, soul, jazz, blues i motivy slovanského a moravského folklóru.

Koncert začíná v 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 250,-Kč

 

m.v.