Týdenní přehled akcí 19.2. - 25.2.

Publikováno 21.02.2018
S novým týdnem přichází i náš tradiční přehled událostí. Na své si tentokrát přijdou především fanoušci dobrých filmů, komedie či hudby. Rock Café ve čtvrtek přivítá úspěšnou kapelu Sto zvířat, páteční večer na Kampě potěší příznivce swingu, zatímco Bio Oko láká na kompletní trilogii Pán prstenů. Víkendu pak vévodí otevírací dny Matějské pouti…

 

Pondělí 19.2.

 

Underground Comedy Night Show

Rock Café Prague si na pondělní večer přichystalo vystoupení komiků známých pod jménem „Underground Comedy“, které můžete znát mimo jiné z obrazovek televizní stanice Comedy Central.

Zábavný večer plný nových vystoupení začíná v 19:30, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 180,-Kč

 

Úterý 20.2.

 

Řemesla živě – festival řemeslných workshopů

Od úterý do středy probíhá na Novoměstské radnici již 5. ročník festivalu „Řemesla živě.“ Návštěvníci dostanou v rámci workshopů možnost se zdokonalit ve svých řemeslných dovednostech, případně si vyzkoušet nové postupy nebo se jen podívat, jak to dělají ti nejlepší.

Vstupné na festival je zdarma, některé stánky nabízí služby za symbolický poplatek v hodnotě použitého materiálu.

Vstup: ZDARMA

 

Středa 21.2.

 

Holky z kalendáře

Divadlo ABC si na středu připravilo reprízu úspěšné inscenace populární komedie, která baví diváky již po desítky let a je napsaná podle skutečných událostí – Holky z kalendáře. Notoricky známý děj – kdy se několik starších dam rozhodne nafotit kalendář aktů – není třeba dlouze popisovat. Komedii o životě, smrti a vzpouře proti osudu v nastudování Ondřeje Zajíce se vyplatí vidět.

Představení začíná v 19:30, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 50,-Kč

 

S láskou Vincent

 

Městská knihovna v Praze si ve velkém sálu Ústřední knihovny připravila promítání uměleckého snímku „S láskou Vincent.“ Tento animovaný film, na kterém se podílelo 125 malířů z celého světa, vyhrál prestižní ceny Evropské filmové akademie a byl nominován i na Oscara.

Animované drama, které jako první svého druhu „rozhýbává velké obrazy“ je vytvořeno spojením 66 960 olejomaleb, které jsou inspirovány tvorbou Vincenta van Gogha.

Představení začíná v 17 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 80,-Kč

 

Čtvrtek 22.2.

 

Sto zvířat Elephantour 2018

Devítičlenné hudební uskupení Sto zvířat v rámci svého turné zamíří do Rock Café Prague. Těšit se tak můžete na největší hity z historie kapely, která vydala jedenáct studiových alb a nejznámější jsou písně „Na základní škole“ nebo „Nikdy nic nebylo.“

Našlápnutý večer startuje ve 20:30, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 250,-Kč

 

Pátek 23.2.

 

Swing na Kampě

Legendární Werichova vila ožije v rytmu swingu. K tanci a zábavě zahraje vyhlášené uskupení „Prague Rhytm Kings“, Vaše swingové dovednosti vylepší taneční studio „ZIG ZAG TAP & Swing.“ O zábavu na afterparty se postará DJ Mackie Massier.

Swingová akce začíná v 18 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 260,-Kč

 

Maraton Pána prstenů v Biu Oku

Kino Bio Oko si na páteční večer přichystalo projekci kompletní trilogie Pána prstenů s českým dabingem. V rámci dětského festivalu „Malé oči“ se tak připomene nejslavnější fantasy blockbuster přelomu století, který uspěl mezi kritikou i diváky.

Akce začíná ve 20 hodin a trvat bude do brzkých ranních hodin. Vstupenky na kompletní maraton jsou stále k dispozici.

Vstup: 270,-Kč (studenti, děti, senioři, ZTP/P), 360,-Kč (základní)

 

Sobota 24.2.

 

Matějská pouť 2018

Již tuto sobotu v areálu Výstaviště Praha začíná nový ročník tradiční Matějské pouti! Návštěvníci se tak mohou těšit na desítky nových atrakcí od pohodových autodromů až po bláznivé horské dráhy, ruská kola a sestavu „holandských atrakcí.“ Po celou dobu pouti nebudou chybět ani oblíbené laskominy.

Matějská pouť trvá až do 15. dubna, vstupné do areálu je ve všední dny zdarma, o víkendu stojí 30,-Kč. Děti mají zajištěný vstup zdarma po celý týden.

Vstup: ZDARMA, o víkendu 30,-Kč

 

Neděle 25.2.

 

Opera nás baví – Leoš Janáček

Stavovské divadlo pokračuje ve svém cyklu zábavných a vzdělávacích pořadů, které jsou věnovány jednotlivým tematickým okruhům. Na tuto neděli si pro Vás autoři připravili jednoho z našich nejznámějších  skladatelů – Leoše Janáčka.

Akce, která začíná v 11:00, je vhodná pro rodiny s dětmi. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 190,-Kč

 

m.v.