Týdenní přehled akcí 12.2.-18.2.

Publikováno 12.02.2018
Další zimní týden je za námi a s tím nastupujícím je tu i náš přehled nejzajímavějších akcí v Praze. Na své si přijdou příznivci kvalitního divadla, kinematografie, sportu i hudby. Vrcholem týdne pak budou víkendové koncerty německé skupiny Stolen Dance či britských The Dire Straits Experience…

 

Pondělí 12.2.

Obraz Doriana Graye

Modernizovaný divadelní přepis slavného románu Oscara Wilde – „Obraz Doriana Graye“ – pro Vás připravila Městská divadla pražská, konkrétně Divadlo ABC. Děj příběhu je koncipován jako podobenství s dnešní uspěchanou dobou.

Představení začíná v 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 120,-Kč

 

Úterý 13.2.

La Película 2018

Kino Světozor si připravilo pro fanoušky španělské kinematografie festival La Pelicula 2018. Ten bude probíhat až do neděle a nabídne divákům přes dvacet filmů natočených ve španělštině, ať už se jedná o kasovní trháky či úspěšné snímky z předních festivalů v posledních letech.

Vstupenky a kompletní program naleznete na stránkách Kina Světozor.

Vstup: 130,-Kč za představení

 

Pražská tyčka 2018

V Metropoli Zličín proběhne již 22. ročník prestižní akce atletické halové sezóny – Pražská tyčka.

Program začíná již ve 12 hodin slavnostním zahájením a soutěžemi mládeže. Od 15 hodin je na programu závod žen v čele s českou špičkou – Jiřinou Ptáčníkovou a Amálií Švábíkovou, konkurovat jim bude například ruská závodnice Olga Mullinaová nebo Řekyně Vayená, obě s rekordy přes 460 centimetrů.

V 17:30 pak začíná soutěž elitní mužské kategorie. Na startovní listině najdeme zástupce devíti zemí a českého fanouška nejvíc zaujme účast Jana Kudličky a Michala Balnera. Řek Karalis bude útočit na juniorský světový rekord a závod, kterého se účastní 14 závodníků, slibuje napínavou podívanou.

Vstup: ZDARMA

 

Středa 14.2.

 

Klasika a led – Louskáček

Divadlo Hybernia připravilo na středu netradiční představení klasického baletního představení Louskáček, které se bude odehrávat částečně na ledové ploše.

Bohatý dvouhodinový program, který připravil Ruský klasický balet pod vedením Hassana Usmanova, začíná v 19,30 a vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 790,-Kč

 

Čtvrtek 15.2.

 

Veletrh Holiday World 2018

Pražská Incheba Aréna hostí od čtvrtka do neděle 27. ročník mezinárodního veletrhu „dobrodružství, cestování a cestovního ruchu“ a cestovatelé se mají opravdu na co těšit!

Vstup: ZDARMA

 

Pátek 16.2.

 

Hollywood Undead

Maskovaná rap-rocková partička Hollywood Undead vyráží v rámci svého evropského turné do Fóra Karlín. V rámci oslav 5. výročí od založení skupiny představí také své nové, v řadě celkově páté album „Five.“

Koncert začíná ve 20 hodin a vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 790,-Kč

 

Sobota 17.2.

 

Milky Chance

 

Electro-folk-rocková skupina Milky Chance z Německa navštíví pražský klub Roxy a posluchači se tak mohou těšit na další koncert úspěšných interpretů, kteří se svým hitem „Stolen Dance“ v minulosti opanovali přední příčky světových hitparád. Koncertní šnůra, díky které Milky Chance dorazí také do Prahy, představuje nejnovější album „Blossom.“

Akce začíná v 19 hodin, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 590,-Kč

 

The Dire Straits Experience

The Dire Straits slaví 40. let od svého založení a v rámci připomenutí této událostí přijíždí do Velkého sálu Paláce Lucerna uskupeni „The Dire Straits Experience“ , ve které působí část původních členů a která zůstala věrná stylu původního frontmana a legendy rockové muziky Marka Knoplfera. Posluchači se tak mohou těšit na nejznámější hity, které bourali světové hitparády v čele s peckou „Sultans of Swing“ nebo „Money for Nothing.“

Akce začíná ve 20 hodin a vstupenky jsou stále k dostání.

Vstup: 750,-Kč

 

Neděle 18.2.

 

Filmbrunch – Tvář vody

Kino Bio Oko si pro své diváky a příznivce dobrého jídla připravilo filmový brunch k projekci filmu Tvář vody. Tento fantastický snímek, který v minulém roce natočil režisér Guillermo del Toro, byl nominován na Ceny filmové akademie (Oscary) ve 13 kategoriích a v hlavních rolích září Michael Shannon a Sally Hawkinsová.

Projekce začíná ve 12:15 a film trvá 123 minut.

Vstup: 120,-Kč

 

Masopust na Dobešce

Tradiční masopustní program – přehlídka masek v Divadle na Dobešce, průvod po okolí, klasické občerstvení, to všechno za doprovodu hudby -  Vás čeká trochu opožděně i tuto neděli.

Událost určená především pro rodiny s dětmi startuje v 15 hodin a vstupné je zadarmo.

Vstup: ZDARMA

 

m.v.