Týdenní přehled akcí 5.2. - 11.2.

Publikováno 05.02.2018
Ve druhém únorovém týdnu si na své přijdou fanoušci kvalitní hudby, filmu, divadla i sportu! Lucerna Music Bar nabídne Nohavicův Kabaret Bo!, o pár kroků dále v Kině Lucerna startuje 8. ročník festivalu Severská filmová zima. Víkend bude patřit elitnímu ženskému tenisu formou čtvrtfinále Fed Cupu a vrcholem celého týdne bude koncert The Chainsmokers v holešovické Tipsport Aréně.

 

Pondělí 5.2.

 

Kabaret BO!

 

Po fenomenálním diváckém úspěchu v loňském roce se kabaret Jaromíra Nohavici vrátil do pražského Lucerna Music Baru. Trojice účinkujících – „Jarek“ Nohavica, jehož není potřeba představovat; Robert Kusmierski, proslulý polský akordeonista a Jiří Krhut, ostravský herec, muzikant a bavič – představí pásmo scének, písní, skečů a kupletů, které baví diváky v obměněné podobě již druhým rokem.

Představení začíná v 18:30 a kromě pondělí je naplánováno i na další tři dny, vždy ve stejný čas. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 1000,-Kč

 

Úterý 6.2.

 

Romulus Veliký, komedie antických rozměrů

Divadlo ABC na úterní večer naplánovalo derniéru velmi úspěšné komedie Romulus Veliký. Hra - kterou napsal švýcarský autor Friedrich Dürrenmatt v roce 1948 a divadlo jí uvádí v nastudování Ondřeje Zajíce - se dočkala pozitivního přijetí v české divadelní kritice i mezi diváky. Derniéra by proto neměla uniknout žádnému fanouškovi kvalitní komedie.

Vstup: od 50,-Kč

 

Středa 7.2.

 

La Loca Karaoke Championship

Novoměstský klub La Loca si pro Vás připravil možnost otestovat svoje pěvecké schopnosti. Každou středu tak máte možnost zjistit, zda jste ten nejlepší zpěvák, který se nachází v širokém okolí. Na vítěze čeká, kromě nehynoucí slávy, XXXL drink dle výběru. Vstupné do klubu je bezplatné.

Vstup: ZDARMA

 

Justin Lavash

Fenomenální anglický kytarista Justin Lavash - kombinující hudební styly blues, folk a jazz – přijede pobavit posluchače do Karlínských kasáren při svém polo akustickém koncertu. Na koncert v příjemných prostorech se navíc dostanete „za hubičku.“

Vstup: 70,-Kč

 

Čtvrtek 8.2.

 

Severská filmová zima 2018

Pražské Kino Lucerna ve spolupráci se švédskou ambasádou si pro Vás připravily již 8. ročník festivalu „Severská filmová zima.“ V sedmi dnech se tak můžete těšit na celkem 28 snímků včetně osmi premiér.

Celý festival zahájí finská velvyslankyně, která uvede koprodukční drama „Nekonečná cesta“ v 18 hodin. Vstupenky na jednotlivé projekce jsou stále k dispozici.

Vstup: 120,-Kč/představení

 

Pátek 9.2.

 

Zimní rockový slunovrat 2018

Rock Café přichystalo na páteční večer koncert pražské rockové kapely „The Switch“ a dance music (klezmer) uskupení „Circus Problem.“ Tato našláplá akce slibuje zábavu až do pozdních nočních hodin!

Vstup: 180,-Kč

 

Sobota 10.2.

 

Fed Cup 2018: Česko – Švýcarsko

 

            

Libeňská O2 ARENA se po celý víkend obleče do národních barev a obecenstvo bude sledovat čtvrtfinálové utkání tenisového Poháru Federace mezi Českou republikou a Švýcarskem.

Oba národní týmy postaví své nejsilnější sestavy. Na české straně se poprvé po dvou letech představí kompletní kvarteto nejúspěšnějších tenistek současnosti – Karolína Plíšková (5. hráčka světa), Petra Kvitová (21.), Barbora Strýcová (25). a Lucie Šafářová (31.) – zatímco Švýcarsko se bude muset spoléhat na výkony Bascinszké (42.) a zkušené Belindy Bencicové, která se v současnosti nachází až na 73. místě světového žebříčku. Není proto divu, že české reprezentantky jsou považovány za jasného favorita tohoto utkání.

Na sobotu jsou naplánovány úvodní dvouhry, v neděli se hrají dvě utkání taktéž v singlu a na závěr programu je naplánována čtyřhra. Vstupenky na všechny dny jsou stále k dispozici.

Vstup: od 550,-Kč

 

Neděle 11.2.

               

Národní Balet Gruzie „Sukhishvili“

Divadlo Hybernia si přichystalo opravdovou lahůdku pro příznivce baletu – národní gruzínský baletní soubor „Sukhishvili.“ Dvouhodinové představení o dvou aktech zhlédlo více než 15 milionů diváků z 90 zemí světa a v neděli máte jedinečnou možnost vidět tento fenomén na vlastní oči i vy!

Vstupenky na vystoupení, ve kterém se objeví přes 100 tanečníků, jsou stále k dispozici.

Vstup: od 890,-Kč

 

The Chainsmokers

Duo jedněch z nejrespektovanějších amerických DJ´s - vystupující pod jménem „The Chainsmokers“ -zamíří v rámci svého evropského turné do holešovické Tipsport Arény. Aby toho nebylo málo, předskokana jim bude dělat neméně slavné duo „Sigma“, které se do paměti fanoušků taneční hudby zapsalo především hitem „Nobody to Love.“

Akce, která slibuje jeden z nejpovedenějších večírků února, startuje v osm hodin večer a končit by měla před půlnocí. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: od 790,-Kč

 

mv.