Týdenní přehled akcí 29.1. - 4.2.

Publikováno 29.01.2018
Nový týden neúprosně klepe na dveře a s ním přichází i náš přehled akcí. Z kalendáře jsme pro Vás vybrali pro každý den jednu zajímavou akci. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla i pití, fanoušci taneční hudby či obdivovatelé starověkého Egypta. Víkend pak bude patřit tradičním masopustním veselicím napříč celou Prahou.

 

Pondělí 29.1.

Týden kurzů zdarma

 

Od pondělí do pátku ve víceúčelových prostorech Plechárny na Černém mostě dostanete příležitost si vyzkoušet jakýkoliv z nabízených kurzů zdarma. V pondělí je například připraven box pro děti a mládež, v dalších dnech si na své přijdou příznivci skateboardu, tance, jógy či meditace. Připraveny jsou i kurzy pro maminky, seniory či různé druhy vzdělávacích kurzů – ať už se jedná o angličtinu či španělštinu nebo umění „storytellingu.“ V celém období se v Plechárně odehraje na 30 kurzů a součástí areálu je i útulná kavárna.

Vstup: ZDARMA

 

Úterý 30.1.

Island: Země ohně a ledu

Městská knihovna v Praze si pro cestovatele a obdivovatele krás Islandu připravila přednášku novináře a cestovatele Pavla Dobrovského. Ta samozřejmě obsahuje řadu tipů i zážitků z cest a je doplněna o fotografie i video. Akce za spíše symbolické vstupné začíná v 17 hodin a podle plánu by měla trvat přibližně hodinu a půl.

Vstup: 40,-Kč

 

Středa 31.1.

Steve Aoki (US)

Pražský klub SaSaZu přivítá ve středu jednu z největších tanečních akcí tohoto roku – americkou senzaci jménem Steve Aoki. Tento DJ a producent, který proslul mimo jiné spoluprací s Linkin Park, představí svou nejnovější desku „Steve Aoki presents Kolony“, na které se podílel například i 2Chainz. Dveře klubu se otevírají ve 20 hodin a u mixážního pultu se postupně vystřídají čtyři muzikanti. Hlavní hřeb večera – DJ Steve Aoki přijde na řadu o půlnoci. Celá akce by měla končit v pozdějších ranních hodinách a je určena pro plnoleté.

Vstup: 990,-Kč

 

Čtvrtek 1.2.

Mumie světa

 

V Holešovicích ve čtvrtek začíná výstava s příznačným titulem Mumie světa. Představí Vám fascinující mumie a artefakty, které zapůjčily největší světová muzea ze svých sbírek. Sami tvůrci uvádějí, že „výstava je jedinečná v tom, že nám jasně ukazuje, jak věda vytváří jakýsi stroj času, který nám dovoluje pohlédnout do životů starověkých lidí ze všech koutů světa.“ A Vy máte od čtvrtka až do konce června jedinečnou možnost si ve Výstavišti v pražských Holešovicích prohlédnout, jak se jim to povedlo.

Vstup: Dospělí od 320,-Kč, studenti a senioři od 250,-Kč, děti od 200,-Kč

 

Pátek 2.2.

Grand opening Once upon a Beer

Na Vinohradech se tento pátek otevírá nový bar primárně zaměřený na pivní speciály. Kromě toho bude nový bar nabízet i řadu kvalitních lihovin z celého světa. Akce začíná ve čtyři hodiny odpoledne, na šestou hodinu je pak naplánován „pivní welcome drink.“ Otevírací akce, která by neměla chybět v kalendáři žádného milovníka světových pivních chutí.

Vstup: ZDARMA

 

Sobota 3.2.

Den masopustního veselí

Karlínský masopust 2018 // Tradiční kbelský masopust // Letenský masopust // Malešický masopust

Sobota bude v několika pražských městských částech patřit masopustním průvodům a veselicím. Karlínský masopust začne jako již tradičně ve 13 hodin v Kaizlových sadech, odkud se posléze přesune na Karlínské náměstí, kde na hosty čeká bohatý program. Neméně nabitý bude i program Kbelského masopustu, který bude zahájen taktéž v jednu hodinu odpoledne, tentokrát v Centrálním parku Kbely. Tradičně pojatý pak bude i Letenský masopust, který se odehraje v areálu Národního zemědělského muzea, jehož brány se otevřou již v deset hodin.

Všechny tři akce nabízí celodenní zábavu pro celé rodiny, nechybět samozřejmě nebudou ani tradiční masopustní dobroty. Bohatý program si pak pro Vás připravil také Malešický mikropivovar, kde pochopitelně nebude nouze o kvalitní nápoje a jídlo.

Vstup: Karlínský masopust – ZDARMA, Tradiční kbelský masopust – ZDARMA, Letenský masopust – ZDARMA v masce, bez masky 50,-Kč

 

Neděle 4.2.

The Big Game 2018

Tuto neděli má jako každoročně zapsán tučně ve svém kalendáři každý fanoušek amerického fotbalu. Na čtvrtý únor připadá již 52. ročník amerického Super Bowlu, který můžete sledovat v příjemném prostředí Hard Rock Café společně s dalšími fanoušky této krásné hry. Večer, na jehož konci budeme znát odpověď na otázku „kdo je novým šampionem Amerického fotbalu“, startuje v osm hodin večer.

Vstup: ZDARMA

 

ALT-J

Britské indie-rockové kvarteto ALT-J přijede do pražského Fóra Karlín představit svou nejnovější desku „Relaxer“. Těšit se tak můžete na nejnovější hity uskupení, které v roce 2012 vyhrálo prestižní ocenění „Mercury Prize“ za nejlepší britské album. Jako support vystoupí britská „multi-instrumentalistka“ Marika Hackmanová. Dveře Karlína se otevírají v půl sedmé, samotný koncert pak začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 990,-Kč

 

mv.