Booze & Food: Chuťovka na kolech

Publikováno 25.01.2018
Každý originální nápad se cení zlatem. A v gastronomii to začíná platit dvakrát. V posledních letech šla celkově (minimálně v Praze) úroveň restaurací nahoru, všichni se ale snaží naplňovat podobný mustr a tím přichází o vlastní identitu. Nové bistro Booze & Food na to jde z odvážného konce - chce sice nabídnout vysokou kvalitu těch nejlepších restauračních zařízení, dělá to ale v klasickém americkém žlutém autobusu.

Navzdory křiklavé barvě se můžete, pokud neznáte Holešovice jako své boty, při hledání originální restaurace Booze & Food trochu zapotit. Není totiž na žádné z hlavních ulicí. Dostat se k autobusu můžete dvěma způsoby. Buď projdete jeden z nejvýraznějších projektů dneška - unikátní multifunkční prostor Vnitroblock, který se nachází v Tusarově ulici - nebo to vezmete z druhé strany a to ulicí Dělnická. Foodtruck se nachází v jedné z postranních uliček, která hlavní ulice spojuje a v zásadě stačí hledat cestu do zmíněného Vnitroblocku (z něj už se díky cedulím, případně ochotným amatérským navigátorům, na místo určení dostanete).

Foodtruck (nebo Foodbus, jak svůj koncept rádi označují sami majitelé) od pohledu bere dech. Nejde o žádnou starou ojetinu, ale poctivě zrekonstruovaný kus americké historie. Interiér si v ničem nezadá s luxusní restaurací, což platí i o (a to se přiznám, že je pro mě to největší překvapení) i kuchyně. Jakkoli k tomu zvolený prostor svádí, tohle rozhodně není žádný fast food. Veškerá jídla, jaká vám přistanou v Booze & Food na stole, jsou na úrovni a z těch nejlepších možných surovin.

Je pravdou, že v zimě má zvolené místo své rezervy, protože ho nejde úplně dobře dokonale vytopit. Kdo by přesto chtěl v chladnějších měsících ochutnat nabídku foodbusu, která se skládá z burgerů, sendvičů, ale i různých dalších variant (podle toho, jaká je zrovna akce), může si vzít jídlo do zmíněného Vnitroblocku, kde je míst k sezení požehnaně.

Vzhledem ke své mobilitě může být Booze & Food tajnou zbraní nejedné oslavy. Po domluvě si lze zamluvit celý foodbus jen pro sebe a pokud nebude požadovaná cesta vést někam uprostřed pole tisíc kilometrů daleko, můžete si luxusní restauraci v originálním balení klidně zaparkovat na zahradě.

Koncept Booze & Food vznikl mezi skupinkou přátel, kteří (jak oni sami říkají) „milují dobré jídlo, pití a cestování“. Výsledkem jejich snažení je nejen ohromně sympaticky, ale současně i profesionálně působící kousek, který se navzdory tomu, že je teprve na začátku cesty, může nabízenými službami klidně zařadit mezi elitní jezdce.

Čas ukáže, jestli se podobně nezvyklá forma stravovacího prostoru ujme. Má svá úskalí (například to, že nabízí jen deset míst k sezení), ale pocitově vyvolává po návštěvě jediný pocit: ohromné nadšení.

th.

Tusarova 791/31, Praha 7
Tel: +420 775 007 096
www.boozeandfood.cz