Týdenní přehled akcí 22.1.-28.1.

Publikováno 21.01.2018
V následujícím týdnu nás v Praze čeká velké množství zajímavých kulturních akcí, při kterých se rozhodně nikdo nebude nudit. Z kalendáře akcí jsme pro Vás vybrali ty nejzajímavější pro každý den. Zajdete na jednu z nejvýznamnějších degustací vín v tomto kalendářním roce nebo si raději pochutnáte na tradičních zabijačkových hodech? Na své si pak přijdou i fanoušci hudby, filmu či divadla...

Pondělí 22.1.

PRAGUE WINE WEEK 2018

V pondělí začíná jubilejní 10. ročník festivalu Prague Wine Week 2018, při kterém ocenění vinaři představí svá nejlepší vína. Degustačním centrem bude trojice vinných barů Vinograf (Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská) a návštěvníci zde mohou ochutnat to nejlepší z české i zahraniční produkce! Vrcholem festivalu pak bude čtvrteční „Galadegustace“, která se odehraje v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí.

Vstup: ZDARMA, degustace jednotlivých vín dle ceníku, čtvrteční „Galadegustace“ - 1000,-Kč

 

Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Divadlo ABC naplánovalo na pondělí představení Ivana Hlase v nastudování režiséra Petra Svojky. Tato inscenace s heslem „Osm a půl opery za jednu cenu“ vzbudila velké ohlasy především u diváků, kteří ji ocenili cenou za nejlepší inscenaci na pardubickém GRAND Festivalu smíchu v roce 2013. Zábavná podívaná s živou kapelou vypráví o fiktivním souboru, který je pro záchranu divadla nucen nazkoušet nové představení, sestavené ze všech devíti Smetanových oper.

 Ve dvojroli frontmana kapely a svého bratra září Ivan Hlas, v hlavní roli režiséra se pak objeví Pavel Juřica.

Vstup: 50,-Kč

 

Úterý 23.1.

Gaudemaus Praha 2018

Festival Vysokých škol by neměl uniknout žádnému studentovi, který se chystá na vysokoškolské studium. V areálu PVA EXPO v Letňanech se v průběhu 3 dní představí většina českých univerzit, vyšších odborných škol a dalších pomaturitních oborů; vystavovat se zde bude navíc přes 60 zahraničích univerzit.

Vstup: ZDARMA

 

Vinyl Fever

Pražské BIO oko pořádá akci, kterou by si měli zapsat za uši všichni milovníci vinylových desek. V příjemném prostředí na Vás čekají desky od deseti korun a na své si přijde fanoušek každého žánru.

Vstup: ZDARMA

 

Středa 24.1.

PROMĚNAVR

Kafkova „Proměna“ jako virtuální realita

Goethe-Institut v Praze pro Vás přichystal netradiční zážitek z virtuální reality. Díky událostí s titulem "proměnavr" zažijete na vlastní kůži život Řehoře Samsy a jeho proměnu v brouka!  Prostorová instalace vznikla pod vedením režiséra Prague Film School pana Mika Johnsona a máte se opravdu na co těšit. Díky brýlím pro virtuální realitu zažijete vlastní proměnu a ponurou atmosféru jednoho z největších děl Franze Kafky. Výstava probíhá až do 31. března.

Vstup: ZDARMA

 

Stand-Up Comedy v Crossu

Ve středu večer se v Crossu sejde skupina komiků v čele s Martinem Filippim a Kristýnou Háklovou. Těšit se jako tradičně můžete na uvolněnou atmosféru a pořádnou dávku nadsázky i humoru.

Vstup: ZDARMA

 

Čtvrtek 25.1.

ARCHITECTS While She Sleeps

Fórum Karlín ve čtvrtek večer přivítá našláplou britskou hardcorovou kapelu Architects, které bude dělat support neméně renomované uskupení „While She Sleeps.“ Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro.

Vstup: od 500,-Kč

 

Filmové premiéry

Ve čtvrtek nás čeká hned několik filmových premiér. Do kin přichází umělecký snímek ze života Vincenta van Gogha S láskou Vincent.Tento film, který vznikl v britsko-polské koprodukci je prvním filmem, který využívá animací originálních van Goghových olejomaleb a byl nominován na Zlaté Glóby jako nejlepší animovaný film, Evropské filmové ceny ve stejné kategorii dokonce vyhrál.

Fanouškům „blockbusterů“ by nemělo uniknout již třetí pokračování teenagerovské fantasy „Labyrint: Vražedná léčbači nejnovější snímek Ridleyho Scotta Všechny prachy světa, který byl natočen podle skutečných událostí a režisér za něj byl nominován na Zlaté Glóby. S pověstí úspěšného počinu z festivalu v Sundance pak vstoupí do kin romantické drama „Na konci světarežiséra Francise Lee.

 Rodiny s dětmi pak určitě ocení českou pohádkou Dukátová skála s Martinem Dejdarem v jedné z hlavních rolí.

 

Pátek 26.1.

Swingová tančírna

Autentickou atmosféru 30. let minulého století, swingové šlágry dob dávno minulých i protančené boty Vám nabídne večerní událost v prvorepublikové Winternitzově vile. K tanci bude hrát Swingové trio „Swio“, pro zlepšení Vašich tanečních dovedností bude na místě prvotřídní studio „Zig-Zag tam & swing“ se svou lekcí. Akce začíná v 19:00, vstupenky jsou stále k dispozici.

Vstup: 270,-Kč

 

Sobota 27.1.

Festival ledových soch na střeše Harfy

Celý víkend probíhá na střeše obchodní Galerie Harfa již 7. ročník festivalu ledových soch, letos s titulem „Světová velkoměsta“. Těšit se tak můžete na ledové sochy nejvýznamnějších světových památek a měst, které budou umělci vytvářet před vaším zrakem.

Vstup: ZDARMA

 

Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu

Národní zemědělské muzeum na Letné organizuje již 11. ročník zabijačkové slavnosti. Hlavním bodem programu bude ukázka tradičních postupů zpracování vepřového masa v režii řeznického mistra Tomáše Hudery. Po celou dobu akce bude možné zakoupit oblíbené zabijačkové pochutiny i jiné občerstvení, součástí je i doprovodný program pro děti formou divadelních představení a her.

Vstup: 50,-Kč, děti do 140 cm a senioři nad 70 let ZDARMA

 

Neděle 28.1.

Země je placatá, jinak tě zabiju

Divadlo Kampa připravilo další reprízu úspěšného představení „Země je placatá, jinak tě zabiju“, které je vhodné pro rodiny se staršími dětmi. Bláznivá komedie plná písniček Vás zavede do roku 1818 na palubu lodi, jejíž výprava má končit až na samotném konci světa…

Vstup: 180,-Kč dospělí, 150,-Kč děti a senioři

 

Stále probíhá

Zlaté časy českého hokeje

Od 18. ledna až do konce května probíhá v Grévinu výstava připomínající největší úspěchy českého a československého hokeje. Kromě figurín hráčů je na místě unikátní výstava fotografií od roku 1911, které je doplněná autentickými předměty z jednotlivých šampionátů.

Velký prostor dostane především zlatá generace z Nagana 1998 v čele s Dominikem Haškem a Jaromírem Jágrem. Každý fanoušek hokeje si může zavzpomínat na ty nejslavnější léta a náležitě se naladit před únorovým olympijským turnajem.

Vstup: 299,-Kč