Waf-Waf: 0riginální nápad

Publikováno 24.04.2018
Milujete palačinky? Pak musíte jednoznačně vyrazit do nového letenského podniku Waf-Waf, kde vás nejen čeká opravdu lahodná nabídka, ale především si vše pěkně sestavíte dle vlastní chuti (a případně i pohodlně odnesete).

Milujete palačinky? Pak musíte jednoznačně vyrazit do nového letenského podniku Waf-Waf, kde vás nejen čeká opravdu lahodná nabídka, ale především si vše pěkně sestavíte dle vlastní chuti (a případně i pohodlně odnesete).

Waf-Waf není klasickou creperií, i když by se tak mohlo na první pohled zdát. Pojetím podnik připomíná americké mléčné bary z padesátých let minulého století (snad jen stylové moderní lustry se liší), příjemné obsluze k dokonalé iluzi chybí jen kolečkové brusle na nohou. To ale není to výjimečné. Neobvyklé na Waf-Waf je, že si zde zákazník palačinku i vafli sestaví sám.

V nabídce je přes padesát různých ingrediencí a vyjma tradičního ovoce si vaše mlsné jazýčky mohou zvolit i Raffaello, nalámané Kinder Bueno či bílou variantu pomazánky Nutella. Dále se ve Waf-Waf specializují na belgické vafle, a to jak ve sladké, tak i slané variantě servírované na českém porcelánu spolu s českými plechovými hrnky.

Bez zajímavosti není ani to, že ve Waf-Waf pracují výhradně s vlastními originálními recepty, na kterých se podíleli přední čeští a také chorvatští šéfkuchaři. Na konec je třeba zmínit Waf&Shakes, což jsou nejen mléčné koktejly, ale obsahují i množství dalších sladkostí. Pokud byste měli zrovna naspěch a přesto si nechtěli dobroty z Waf-Waf odepřít, není problém si s sebou vše odnést zabalené v kornoutu. Ale doporučujeme se posadit. Stojí to za to.

Milady Horákové 52
Praha 7, PO-PÁ - 08:00 - 22:00 SO-NE - 09:00 - 22:00
Tel: +420 732 653 933, info@waf-waf.cz, www.waf-waf.cz

Z Waf-Waf jsou cítit velké ambice. Tomáš Chvála proto vyrazil na Letnou, aby si popovídal se se zástupcem podniku Jonášem Baselem o tom, kam má značka Waf-Waf namířeno. Přestože bylo úterý, třináct hodin, v podniku to žilo.

Kdy se zrodila myšlenka na Waf-Waf?

Někdy v roce 2016. Přišlo nám (za podnikem dále stojí chorvatští podnikatelé Dino Pekéz a Osmanović Elvis, pozn. redakce), že je v rámci palačinek a vaflí stále na českém trhu mezera a tak se v našich hlavách zrodila myšlenka o založení unikátního franchisového konceptu se zaměřením na vafle a palačinky s doplňkový sortiment, který k tomu neodmyslitelně patří (milkshakes, fresh-juices atd.).

Na úterý odpoledne tu máte poměrně plno.

Musím s radostí říci, že takhle je to prakticky od otevření. Letná je hodně živé místo, proto jsme si ji také vybrali pro start a lidé si nás tu rychle našli a oblíbili. Pokud sem někdo plánuje vyrazit třeba v pozdějších hodinách a chce mít jistotu, že si sedne, stoprocentně je lepší si předem udělat rezervaci.

Pro start?

Ano, máme s Waf-Waf velké plány a nestydíme se za to! (smích). Rádi bychom v budoucnu otevřeli další pobočky, některé i v obchodních centrech. Naším cílem je rozhodně stát se nejlepší palačinkárnou či provozovnou specializující se na vafle v roce 2017. No a pokud jde o konkrétní další pobočku, ta bude s největší pravděpodobností na Praze 2. A když to půjde dobře, nezůstaneme jen v Hlavním městě.