Café Bar Giraffe - kousek klidu na Národní třídě

Publikováno 12.07.2017
Národní třída je jednou z nejfrekventovanějších částí Prahy. Přesto si stále udržuje svůj půvab. Jediné, co jí trochu kazí tvář, je samotná rušnost. Najít na "Národce" kousek klidu, to vážně není nic jednoduchého. Vítaným novým útočištěm je Café Bar Giraffe.

Národní třída je jednou z nejfrekventovanějších částí Prahy. Přesto si stále udržuje svůj půvab. Jediné, co jí trochu kazí tvář, je samotná rušnost. Najít na "Národce" kousek klidu, to vážně není nic jednoduchého. Vítaným novým útočištěm je Café Bar Giraffe.

Je lehké ho minout. Přestože se nachází pouhých pár kroků od Národní třídy (či výlezu z metra Můstek, záleží na tom, z jaké strany jdete), přehlédnete ho. Není totiž přímo na ulici. Nově otevřený Café Bar Giraffe se nachází ve dvoře krásného Paláce Národní, barokní klasicistní budovy z první poloviny 18. století, která sice prošla za dobu své existence několika úpravami, stále ale nabízí to nejlepší "ze staré Prahy". Vstupem na nádvoří se během okamžiku zbavíte všech ruchů a starostí velkoměsta. Zmizí během vteřiny. Zůstane jen Praha v nejkrásnější podobně a Café Bar Giraffe.

Pokud je vám jméno samotného podniku povědomé, pak jste se pravděpodobně někdy vydali do Roudnice nad Labem, kde se nachází původní pobočka Café Bar Giraffe. Sympatický podnik si za léta působení získal v Roudnici výbornou pověst, a protože dobrých kaváren není nikdy dost, přichází Žirafa i do Prahy. I když je nově otevřená, má nádech zajetých starých kaváren, které už mají něco za sebou a namísto sázky na neosobní kombinaci skla a kovu chtějí připomínat příjemnou návštěvu u babičky. V Café Bar Giraffe se sedí opravdu příjemně. Málokdy se povede, aby nově otevřený podnik působil tak útulně a lidsky.

Samotné umístění na nádvoří Paláce Národní je dílem náhody a působí téměř až romantiky. "Žirafa vznikla v Roudnici tak, že zrovna zkrachovala jedna tamní kavárna a tak jsem si řekl 'Proč to nezkusit'. S manželkou jsme vymysleli žirafí koncept a vždycky jsem ho chtěl využít ještě alespoň pro jednu kavárnu. Když jsem narazil na nádvoří, z inzerátu jsem si podnik představoval jako nějakou prádelnu ve dvoře. Až později jsem zjistil, že jde o místo, kde i dříve byla kavárna, kam jsme navíc se ženou chodili na rande. A to rozhodlo", vysvětluje umístění kavárny majitel Café Bar Giraffe Karel Jonák.

Pražská žirafa nabízí po celý den jídla (nabídka se mění s ohledem na dobu - ráno se podávají snídaně, později sendviče, palačinky, flaquetty, quisadilly, atd.), kávu zastupuje prémiová značka Café Reserva. Unikátní je servírování špízů na stylových stojanech v hravém tvaru žirafy. Pokud do Café Bar Giraffe zavítáte, rozhodně si tuhle specialitku nenechte ujít.

Žirafa nemohla přijít v lepší dobu. Svým umístěním bude dokonalým úkrytem jak před turisty přeplněnou prázdninovou Prahou, tak i před horkými dny (a to i na zahrádce, kde je v nádvoří také velmi příjemně). Kdyby se vám v Žirafě hodně zalíbilo, samozřejmě si ji můžete pronajmout celou pro osobní akci (v případě zájmu je dokonce v domě k dispozici i krásný prostor bývalé konírny).

Národní 38/37, Praha 1, Facebook, Tel.: +420 603 255 991