Spicymama a Sweetmama

Publikováno 11.04.2017
Nacházíme se v době gastronomického rozmachu. To se promítá i do restaurací, které se nebojí nabízet to, co by ještě před lety nemělo šanci na masový úspěch. Na následujících řádcích si představíme dvě speciality, které by si vaše mlsné jazýčky neměly nechat ujít.

Nacházíme se v době gastronomického rozmachu. To se promítá i do restaurací, které se nebojí nabízet to, co by ještě před lety nemělo šanci na masový úspěch. Na následujících řádcích si představíme dvě speciality, které by si vaše mlsné jazýčky neměly nechat ujít.

Spicymama na Černém mostě je netradiční bistro nabízející jídla inspirovaná chutěmi z různých koutů světa. Za zrodem celé myšlenky stojí mladý manželský pár, který cestoval po světě a ochutnával nejrůznější jídla. Po návratu do Českém republiky měli manželé pocit, že se v našich nákupních centrech nedá tak dobře najíst, jako tomu bylo v zahraničí. A nápad na originální bistra byl na světě. Jádrem Spicymama je fusion street food, tedy kombinace světových chutí s moderní evropskou gastronomií v podání jednoduchých a rychlých jídel.

Pokrmy v menu jsou plné čerstvých surovin,  bylinek, zeleniny a spousty koření z celého světa. Zkušený tým staví na kvalitě používaných surovin a také na jejich čerstvosti. Menu je pravidelně obměňováno, aby si každý zákazník přišel na své (bestsellery nicméně zůstávají ve stálé nabídce). Zvýraznit si zaslouží polévka Pho, kterou ve Spicymama jako jedni z mála připravují bez glutamátů. Mnoho zákazníku se sem kvůli ní pravidelně vrací.

Bistro Spicymama se odlišuje také interiérem. Jeho dominantu tvoří bar, u kterého mohou zákazníci pokrmy nejen vychutnávat, ale i sledovat jejich přípravu v návštěvníkovi zcela otevřené kuchyni. Něco takového je opravdu krajně neobvyklé, minimálně v rámci české gastronomii. V následujících měsících se navíc podnik rozroste o zimní zahradu (Část bude venkovní přímo na střeše CČM!).

Spicymama na Černém mostě pouhým začátkem. V obchodním centru Quadrio na Praze 1 se bude v polovině září otevírat v prvním patře nový food court, kde bude otevřena další Spicymama. Od 29. března si pak koncept budou moci vychutnat i návštěvníci OC Chodov, kde navíc přibude spřátelená pobočka Sweetmama. A to bude opravdu sladká tečka za vaším dnem. Sweetmama se totiž zaměří na sladké a tomu bude uzpůsoben i interiér. Ponese se v duchu klasických amerických cukráren. Hlavním lákadlem budou cheescaky, kterých vždy bude v nabídce několik druhů, aby si vybral opravdu každý. Dále se můžeme těšit na Bubble Waffle (vafle plněné krémem, ovocem atd.), klasické americké shaky, palačinky a české vafle. A aby toho nebylo málo, v nabídce nebudou chybět ani velmi oblíbené donuty  (pečené, nepečené a bezlepkové).

Zkrátka a dobře, kdo se rád v jídle rozmazluje, ten by si měl tenhle tip hodit do svého gastro-kalendáře. V tuhle chvíli můžete vyrazit "jen" na Černý most do Spicymama, již od března se ale přidá Chodov, kde Spicymama a Sweetmama najdete v nově otevřené restaurační částí. Nechte si chutnat!

Spicymama: Centrum Černý most OC Chodov Quadrio www.spicymama.cz

Sweetmama: OC Chodov