Záležitost: Žižkovský klenot, o kterém se neví

Publikováno 01.10.2016
Žižkov je gastronomicky velmi rozmanité místo, kde si na své skutečně přijde každý. Myslíte, že už jste všechny zajímavé tamní podniky prošli? Zaručuji vám, že v Záležitosti jste s největší pravděpodobností nebyli. Nejde o to, že by se o restauraci vyloženě nevědělo. Jen je snadné ji přehlédnout.

Žižkov je gastronomicky velmi rozmanité místo, kde si na své skutečně přijde každý. Myslíte, že už jste všechny zajímavé tamní podniky prošli? Zaručuji vám, že v Záležitosti jste s největší pravděpodobností nebyli. Nejde o to, že by se o restauraci vyloženě nevědělo. Jen je snadné ji přehlédnout.

I když chodíte kolem každý den, možná jste si jí nevšimli. Chybí jí výloha i vřelé pastelové barvy, které by zářily do ulice. Vlastně není na první pohled ani patrné, že jde o restauraci. Tmavě vypadající vstup vedoucí do suterénu evokuje spíše bar nebo noční klub, do něhož lidé chodí po večerech protančit boty (a propít se do rána). Pravda však nemůže být vzdálenější. Schody z ulice skutečně vedou směrem dolů, žádný tmavý sklep se tam ale nenachází. Jde o snížený suterén, který disponuje vzdušnými prostory a velkými okny. Ty odhalují to nejméně očekávatelné - Záležitost se díky vnitrobloku pyšní dokonce i venkovním posezením. A nejen to. Je z něj výhled na nádhernou zahrádku, která nemá v restauracích obdoby.

Je třeba proto zkraje nezaváhat. Nebát se cesty po schodech dolů (skutečně nepřijdete do nějakého šíleného zaplivaného prostředí), ani se nezaleknout první zatáčky, kde na vás jako první vykoukne dominantní bar. Teprve po pár dalších krocích uvidíte celou restauraci zalitou přirozeným světlem. Majitelům ten nevděčný vstup opravdu nezávidím. Ačkoli jsem dobře věděl, kam mé kroky míří (byl jsem známým dostatečně instruován), přesto jsem na počátku zaváhal. Nepochybuji, že se tak stane u mnoha hostů, kteří do Záležitosti vyrazí poprvé.

Pokud jde o samotný interiér restaurace, připomíná svou kombinací dřeva, masivních stolů, velkého baru a zelené barvy na stěnách irské puby. Velmi příjemně se v Záležitosti sedí. Žádné barvy zbytečně nedominují prostoru a neruší, vše má příjemně usedlý nádech místa, kde jsme možná poprvé, přesto působí známým dojmem. A ještě lépe se zde jí. Pečlivě sestavený jídelní lístek nabízí každému něco a výsledná jídla potěší oko i chuťové buňky. Osobně jsem neodolal předkrmu v podobě správně uleželého nakládaného hermelínu (je to bohužel větší vzácnost, než by měla být) a vyloženě si vychutnal jako hlavní chod medailonky z vepřové panenky. Ceny v Záležitosti velmi slušné a rozhodně jsem měl při placení pocit, že si majitelé každou mou korunu zaslouží.

Vyloženě nadšení budou bezpochyby pivaři, neboť je na výčepu slušná řádka fešáků na výběr, nemluvě o raritách od malých výrobců. Kdo si tedy rád pochutná u jídla na pivu (či několika různých), ten si v Záležitosti jednoznačně přijde na své.

Pokud se rozhodnete Záležitost otestovat v listopadu, doporučuji "počíhat si" na Svatomartinské hody. Po celý týden budou v restauraci podávány nejrůznější jídelní i pivní speciality, je ale třeba počítat předem s tím, že se po podobné nabídce obvykle velmi rychle zapráší. Svatomartinskými hody je Záležitost vyhlášená a prakticky již od září majitelé sbírají rezervace, neboť je o speciality podniku velký zájem. Pokud si tedy chcete v Záležitosti Svatomartinské hody užít, je lepší moc neváhat, zvednout mobil a zařídit si místo co nejdříve. Je dost možné, že za pár týdnů již rezervace nebude možná.

Když už jsem zabrouzdal k rezervacím, ještě v jednom případě je dobré nespoléhat jen na štěstí. Jde o posezení na zmíněné nádherné zahrádce. Sázet na to, že přijdete ve večerních hodinách takzvaně "na blind" a bude na ní volno, to je vrchol optimismu. Zahrádka je přirozeně (nejen) Žižkovany velmi vyhledávaná, takže to tu bez předchozího objednání raději nezkoušejte. Mohli byste litovat. Je také třeba dodat, že jak zahrádku, tak celý podnik lze samozřejmě využít pro nejrůznější formy akcí (ať už firemního či osobního rázu). Pokud navíc nemrzne nebo není venku tuna sněhu, není prakticky problém využívat zahrádku po celý rok.

Záležitost je zkrátka velmi příjemným překvapením a tak trochu se stydím, že jsem podnik donedávna ignoroval (a to se na Žižkově pohybuji nějakých deset let). Neudělejte tu samou chybu a nenechte se odradit jen proto, že nejde z ulice o "lásku na první dobrou". Jakmile jednou sejdete po schodech, s chutí se sem budete pravidelně vracet.

Biskupcova 19, Praha 3, Tel: +420 222 590 695, www.zalezitost.cz