Cakery - dorty s nápadem aneb když obyčejný dort nestačí

Publikováno 08.06.2015
Dávno jsou pryč doby, kdy dort vypadal jako pouhá položená pneumatika s trochou polevy navíc. Dnešní dorty s přehledem mohou konkurovat uměleckým dílům. Přesně takové kousky dokáže vytvořit Jana Králová z Dortového studia Cakery, kam se vydal podívat Tomáš Chvála.

Dávno jsou pryč doby, kdy dort vypadal jako pouhá položená pneumatika s trochou polevy navíc. Dnešní dorty s přehledem mohou konkurovat uměleckým dílům. Přesně takové kousky dokáže vytvořit Jana Králová z Dortového studia Cakery, kam se vydal podívat Tomáš Chvála.

Když jsem Vás hledal, překvapilo mě, že do Dortového studia nevedou žádné dveře z ulice.

To proto, že se jedná jen o výrobnu dortů. Nemám tu cukrárnu ani kavárnu, kam můžete zajít na kafe. Dorty vyrábím na zakázku, takže jsem ve výrobně pouze ve dny, kdy připravuji objednané dorty. Adresa, kterou všude uvádím, pak slouží pro vyzvedávání dortů. Pro osobní konzultace mám vyčleněné pondělky, kdy tu se zákazníky domlouvám vše potřebné týkající se dortů. Jinak většinu objednávek řeším přes email nebo telefon. Obecně platí, že čím dříve začneme se zákazníkem dort plánovat, tím lepšího výsledku můžeme dosáhnout. Velká část nevěst objednává dorty už s půlročním předstihem, takže se pak víkendy začínají rychle plnit, proto je dobré neotálet s rezervováním termínu.

Co všechno si na Vás člověk může vymyslet a jaké dorty Vás nejvíce baví?

V podstatě cokoli. Specializuji se především na výrobu realistických zpodobnění zvířat v podobě 3D dortů, ale prakticky je možné udělat z dortu vše možné. Mým nejoblíbenějším tématem jsou dorty týkající se módy. Vystudovala jsem módní návrhářství a to mě částečně drží dodnes, i když v trochu sladší podobě (smích). Ráda navrhuji šaty na dortové panenky tak, aby mohla být každá panenka jedinečná. Pokud zákazník nemá představu o tom, jaký dort udělat, mohu připravit vlastní návrh inspirovaný oslavencem - jeho koníčky, oblíbenými věcmi, barvami apod.. Krom klasických a 3D dortů připravuji i svatební dorty včetně minidezertů. Nově dělám i realizace sweet barů, které jsou dnes velmi populární.

Jaký nejšílenější dort jste dělala?

Asi nejkurióznější dort byl pro kolegu mého manžela, který pracuje u Pražské záchranky. Dort byl ve tvaru záchranářského auta (smart), kterému blikaly majáky.  K vidění je na mých stránkách i na facebooku.

Co mám chápat pod pojmem 3D dort?

3D dorty jsou dorty tvarované ze základního kulatého nebo hranatého dortu. Nejsou tedy navrchu placaté jako klasické dorty, ale mohou mít tvar auta, zvířátek, hudebních nástrojů, elektroniky, pohádkových postaviček, prostě všeho co vás napadne. Dnes jsem třeba odevzdávala hada. Takové dorty jsou složitější na výrobu, ale jsou velmi populární.

Procházel jsem si fotky na Vašich stránkách a některé ty dorty jsou opravdu působivě detailní. Jak jste se k téhle práci dostala? Přeci jen člověk často od někoho neslyší "Budu se živit děláním dortů".

Úplně první dort jsem pekla ve svých 13 letech pro mou mámu k 50. narozeninám, ale naplno jsem se začala věnovat pečení dortů až po 10 letech. Studovala jsem střední uměleckou školu textilních řemesel, kde jsem prošla i kurzem sochařství, malby a kresby. V jednu chvíli jsem si uvědomila, že mě dorty baví víc než navrhování šatů, tak jsem se do toho po hlavě pustila. Kdybych tehdy věděla, čím vším budu muset projít, abych měla oficiální výrobnu, tak bych do toho asi nešla (smích). Mé rozhodnutí bylo pro rodiče zprvu spíše zklamáním, ale díky podpoře manžela jsem to nevzdala a dnes jsem za to ráda.

Jak dlouho trvá výroba jednoho dortu?

Výroba nejjednoduššího dortu zabere přibližně 6 hodin včetně chlazení, ale to se týká jen samotné výroby dortu. Nejdříve je potřeba ho navrhnout, což někdy trvá i několik hodin. Samotná výroba dortu zabere nejméně 4 hodiny. Některé dorty jsem dělala i 30 hodin. Ideální je dort objednat s 14 denním předstihem, nejen kvůli rezervaci termínu, ale i proto, abych stačila zásobit ledničku čerstvými surovinami.

Jaké jsou dorty uvnitř?

Základem všech dortů jsou piškotové korpusy, které nabízím v klasické světlé a čokoládové variantě, ale i pistáciové, mandlové a mramorové.  Korpusy pak doplňují klasické krémy jako vanilkový, čokoládový, lískooříškový, Rafaelo, meruňkový, malinový, kaštanový, banánový... Nebo odlehčené tvarohové krémy jako malinový, broskvový, straciatela. Nově dělám i Tiramisu dort a dort jablečno-skořicový s tvarohem. Dorty je možné doplnit i marmeládami, pro které chodím na farmářské trhy ? výsledek opravdu stojí za to.

www.cakery.cz, Cakery@email.cz, Kamenická 210/47, Praha 7 Tel: +420 724 946 574