18. ledna 2025, svátek má Vladislav
Interiérový designér odhalí a využije potenciál každého prostoru.

Interiérový designér odhalí a využije potenciál každého prostoru.

Nedosažitelný a možná opomíjený, přesně tak vnímá česká veřejnost interiérové designéry ale přitom dokážou zázraky s každým prostorem. Využijí jeho potenciál ve kterém se budete cítit skvěle a bude Vás inspirovat, jak říká designérka Jarmila Wood.

img-9618.jpeg

Jaká je vlastně role designéra a opravdu jsou jejich služby drahé jak si veřejnost stále myslí? O tom si popovídáme s interiérovou designérkou Jarmilou Wood, MBA. Která se stala dvorní designérkou našeho titulu a bude nás provázet ve všech vydáních v následujícím roce.

Jarmilo, pojďme hezky od začátku, jak jste se k interiérovému designu dostala a co Vás k němu vedlo?

Můj příběh je velmi pestrý a kdo mě zná ví, že můj život docela jízda. Nenudím se, jsem akční. Často se nebojím jít na hranici rizika a miluji adrenalin, nicméně to mi bylo právě minulý rok osudný (celý životní příběh najdete na www.deerliving.cz pozn. redakce).  Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré a právě tří měsíční životní restart díky vážnému úrazu mě přivedl k hlubokému zamýšlení a po 18 letech kdy jsem průměrně téměř 14 hodin denně věnovala marketingu, PR v rámci své agentury jsem došla k závěru, že je čas se posunout dál a věnovat se tomu co ve mně dřímá od dětství stejně jako marketing, tedy cit pro design, interiér a vnímání prostředí ve kterém se právě nacházíme. Po uzdravení jsem se přihlásila na školu designu a hned po dostudování jsem měla možnost zapojit se do několika rezidenčních projektů.

img-9623.jpeg

Jak je podle Vás role interiérového designéra důležitá?

Na začátku je dobré si říct, zda jde o roli designéra pro rezidenční projekt nebo komerční, každá z těchto rolí má svá specifika, jiné potřeby a priority. Nicméně obě role zastávají stejný princip. Ukázat klientovi možnosti, jak nejlépe využít daný prostor tak aby splňoval představy a potřeby a celý interiér byl propojený, kompaktní a přitom měl přidanou hodnotu jak ještě více z daného prostoru vytěžit, co by třeba klienta nenapadlo. K tomu slouží designér, aby mu tyto možnosti ukázal.

img-9617.jpeg

Jak vypadá spolupráce mezi klientem a designérem? Bere designér ohledy na přání klienta?

Začnu druhou částí otázky. Je nesmírně důležité, naslouchat a vnímat potřeby a přání klienta. Protože daný prostor nebudeme obývat my, ale klient nebo v případně komerčního prostoru návštěvníci,klienti, zaměstnanci. Tudíž ano, bereme ohledy ale stále si nás klient najímá proto, abychom vytěžili z prostoru maximum a dali mu očekávaný výraz s třeba ještě nějakou třešničkou na dortu, jak se říká. Tedy základ je naslouchat. První schůzka je o seznámení a vyslechnutí, následně je to na nás designérech připravit mood board a podklady aby si klient dokázal představit náš záměr s daným prostorem a následně společně na dalších schůzkách ladíme dle jeho odezvy do finální podoby. Samozřejmě se můžeme pustit do realizace a tedy klientovi zajistit celý projekt na klíč.

img-9621.jpeg

Vnímání interiérového designu se u nás bere stále jako nedosažitelná služba, je tomu opravdu tak?

Je pravda, že na českém trhu se služba interiérového designu vnímá jako luxusní služba a často si proto lidé zařizují své prostory sami dle vlastního uvážení. Nicméně pak nastává situace, že je to stojí kolikrát více peněz, protože kupují kousky a dělají stavební úpravy ve kterých se později necítí dobře a nakupují nové vybavení a nebo dokonce přestavují prostory. Je to tím, že stále jim tam jakoby něco vadí a nesedí. Tudíž když spojí své představy s profesionálem a ten jim v jejich spolupráci navrhne interiér, který by je samotné nenapadl, odpadají pak starosti a další finanční náklady v blízké budoucnosti. Služba designéra je většinou v řádu procent hodnoty daného prostoru a to se myslím vyplatí, když víme, že daný prostor chceme alespoň 10 – 15 let obývat.

Moodboards: Stylizace interiérů

image1-3.jpeg

image2-2.jpeg

image0-6.jpeg

Foto: BLUE DERR AGENCY s.r.o., Interiérová designérka Jarmila Wood, MBA

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

SIR HOTELS OTEVŘOU PRVNÍ ČESKOU POBOČKU SIR PRAGUE

Amsterdamská hotelová síť Sir Hotels s hrdostí oznamuje otevření Sir Prague, první pobočky této značky v České republice, které proběhne 17. března. Hotel se nachází v pulzující pražské části Nové Město, v blízkosti známého Tančícího domu a řeky Vltavy. Na pěti podlažích historické budovy v ulici Náplavní nabídne svým budoucím hostům ubytování v 76 pokojích.

Lisa Gerrard z Dead Can Dance a Jules Maxwell přivezou do Prahy dechberoucí show Burn

„Její nejlepší deska za mnoho let,“ píše server Louder Than War o albu Burn, které Lisa Gerrard (Dead Can Dance) nahrála spolu s irským skladatelem Julesem Maxwellem. Oba teď přijedou jedinečnou nahrávku představit naživo do Prahy a slibují zvukově masivní a vizuálně dechberoucí zážitek.

iQLANDII čeká rok změn, inovací a nových příležitostí

Science centrum iQLANDIA v roce 2024 přivítalo 495 tisíc návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 2 %. Centrum pod Ještědem, kde se prolíná zábava s neformálním vzděláváním, si zároveň připomnělo 10. výročí otevření iQLANDIE a 20. výročí iQPARKU. Rok byl ve znamení rozšiřování expozic a nových vzdělávacích programů, přičemž důraz byl kladen na aktuální témata, jako jsou umělá inteligence, udržitelnost a aktivity pro návštěvníky všech generací.

Bronislav Kotiš: Dva úplně nazí muži jsou víc než jen komedie

Nově uváděnou inscenaci Dva úplně nazí muži podle stejnojmenné hry Sébastiena Thiéryho interpretuje a režíruje Filip Renč. A do hlavní role majitele advokátní kanceláře Alaina Kramera obsadil zkušeného divadelního a filmového herce Bronislava Kotiše, kterého tak s odstupem několika desetiletí čeká obnovená premiéra na kladenské scéně. Jak se na ni připravuje?

První premiéra letošní sezóny v Městském divadle Kladno, Dva úplně nazí muži, jsou víc než jen komedie!

Úspěšnou komedii o útrapách hroutícího se manželství a o tenkých hranicích pravdy a fikce napsal Sébastien Thiéry roku 2014, ale její finální podoba vyrostla až z první inscenace v pařížském divadle Théâtre de la Madeleine. Svižně vedený a herecky živý text hry je i proto otevřený širokým možnostem tvůrčí interpretace, čehož ve svém činoherním debutu využil také režisér Filip Renč: „Pro kladenské nastudování jsem ve scénáři udělal menší úpravy, vnesl svůj úhel pohledu a přidal linku psychologické, skoro až detektivní povahy. Ona tam byla schovaná od začátku, já ji jen objevil a trochu rozpracoval, takže inscenace bude mít o trochu jiný konec a jiné vyznění. Jako banální taškařice to opravdu jen vypadá.“

Konferenční prostory Columna: Kde se rodí úspěšné události

Hledáte ideální místo pro vaši příští akci? Vítejte v Columna! Tyto konferenční prostory nabízí fle- xibilitu a profesionalitu pro každou příležitost.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.