26. dubna 2025, svátek má Oto
Staroměstská restaurace

Staroměstská restaurace

Tvrdit, že je bezchybným podnikem, by bylo troufalé. Jedna náhodná návštěva při brouzdání Prahou nicméně ukázala, že je podnik hoden svého dobrého jména. V teplejším mezičasí se stává Staroměstské náměstí hotovým bojištěm. Tisíce turistů se sjíždí, aby obdivovali jedinečnou pražskou atmosféru a pro samotné Pražany tak skoro není na ulicích místo. A těch lákavých poutačů s nabídkou obědů! Otázkou ovšem je, který restaurant pouze neláká turisty, ale pracuje s tradicí. Neupřímných snaživců je zde opravdu hodně a není proto lehké oddělit zrno od plev. Staroměstská restaurace nad ostatními ční nejen řadou ocenění a vhodným názvem, ale i samotným prostředím. Prostředí se paradoxně může na první pohled jevit jako jedna z největších slabin, neboť restaurace se nachází v jednom ze středověkých domů, který nikdy nesázel na architektonické ozdoby, ale na jednoduchost. Vždyť od pradávna byl hostincem. A i když se doba změnila, atmosféru místa ?s duší? se podařilo udržet.

S MÍSTEM NENÍ PROBLÉM Staroměstská restaurace nabízí řadu míst k sezení, a to nejen po stránce početní, ale i obsahové. Dychtivci po rušných ulicích mohou zvolit zahrádku, díky které budou mít přehled o tom, co se na takzvaném Staromáku děje. Ti, kteří mají rádi život za barem, ocení místnost, která se nabídne ihned po vstupu do restaurace. Úzkou chodbou po levé straně (ve které se dá též sedět a zde je naopak člověk svědkem počínání činorodého personálu) se návštěvník dostane do dalších částí ? místnosti evokující zahradu, stylového salónku a intimního vyvýšeného posezení. Jakkoli se může Staroměstská restaurace na první pohled jevit menšího charakteru, nabízí ve skutečnosti ohromný prostor. Vše je velmi šikovně odděleno, díky čemuž si zákazník nikdy nepřipadá jako v letištní hale. Výjimečnost této restaurace ovšem nespočívá jen v ojedinělé atmosféře, ale i v samotném menu. Když řeknu, že tak barvitý výběr nikdo jiný v okolí nenabízí, nebudu přehánět. Na své si tu přijde opravdu každý. Pochvalu si zaslouží i prezentace jídel ? velké, bílé talíře zdobí pečlivě naaranžované chody, do kterých je člověku skoro líto se pouštět, neboť ví, že zásahem naruší jejich strukturu. Pravda, ceny jsou trošičku vyšší, ale s tím se musí počítat ? jsme přece na Staroměstském náměstí! Na druhou stranu ceny denní nabídky jsou nejenom nejnižší v okolí, ale dokonce i přijatelné pro Pražany. Lehčí přirážku u stálé nabídky lze brát jako vyšší spropitné. Ostatně, jak samotný podnik, tak i ochotná obsluha si nějakou tu kačku navíc zaslouží.

Staroměstské nám. 19, P-1, tel. 224 213 015, www.staromestskarestaurace.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

PREMIÉRA: tanečně-divadelní show Love2Dance, již 2. května!

Tato jedinečná show, spojující společenský tanec a divadelní umění, vznikla pod vedením tanečnice Kataríny Jakeš, známé nejen ze slovenské verze Let's Dance, ale také z českého StarDance. Po velkém úspěchu na Slovensku přinášíme tuto výjimečnou podívanou i českému publiku.

Druhá řada seriálu Wednesday bude na Netflix uvedena 6. srpna a 3. září 2025

Wednesday Addams (Jenna Ortega) se vrací, aby znovu bloudila gotickými chodbami Akademie Nevermore, kde na ni čekají noví nepřátelé i nové trable. V této řadě se Wednesday bude muset vyrovnat s rodinou, přáteli i starými protivníky, což ji zavede do dalšího roku plného temně zábavného a podivínského chaosu. Ozbrojená svým typickým ostrým důvtipem a kamenným výrazem se Wednesday zároveň ponoří do nového mrazivého nadpřirozeného tajemství. Tvůrci a hlavní scenáristé Alfred Gough a Miles Millar se vrací s druhou mrazivě napínavou řadou seriálu WEDNESDAY, spolu s výkonným producentem a režisérem Timem Burtonem.

Světově proslulý violoncellový virtuos Hauser míří opět do Prahy. Vystoupí v O2 areně

Jeden z nejuznávanějších violoncellistů současnosti, Hauser, se vrací do Česka se svým sólovým koncertem The Rebel is Back. Chorvatský rodák, známý nejen svou precizní hrou, ale i charismatem, vystoupí 11. prosince 2025 v pražské O2 areně.

Společnost LEGO zve na romantický Petřín: Vyfoťte se pod obloukem z třešňových květů LEGO®!

Společnost LEGO přináší na Petřín jedinečnou instalaci – oblouk z třešňových květů LEGO®. Návštěvníci se tak 1. května budou moci vyfotit v romantické atmosféře tradičního svátku lásky.

Krtkův svět – den plný zábavy, dobrodružství a rodinné pohody

Hledáte místo, kde si děti užijí spoustu zábavy, dobrodružství a her, zatímco si dospělí mohou v klidu odpočinout u šálku kvalitní kávy? Rodinný park Krtkův svět je ideálním cílem pro víkendový výlet, oslavu narozenin i každodenní dobrodružství s celou rodinou. Ať už je léto, zima, prší nebo svítí slunce – v Krtkově světě je vždy co objevovat.

10 let festivalu Praha žije hudbou oslaví v ulicích metropole Annet X, David Kraus i Anki

Praha, 9. dubna 2025: Hlavní město opět rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou, největší buskingový festival v ČR. Na více než dvaceti místech v centru Prahy i v přilehlém okolí 6. a 7. června 2025 vystoupí interpreti nejrůznějších žánrů od popu, přes folk, rap nebo jazz a nebudou chybět ani dechová uskupení či písničkáři. Prvními oznámenými jmény festivalu jsou textařka, zpěvačka a rapperka Annet X, která letos získala cenu Anděl za skladbu nahranou s Ewou Farnou, nedávný vítěz ceny Vinyla rapper Anki, zpěvačka a akordeonistka Rozálie i David Kraus & Gipsy Brothers. Jako další vystoupí čerstvá držitelka ceny Anděl za objev roku, písničkářka Kvietah. Celkem se během dvou dní uskuteční přes sto vystoupení hudebníků a pouličních umělců, hlavní festivalová trasa povede od Palladium stage na náměstí Republiky přes Příkopy na Václavské náměstí. Festival je jako vždy zdarma. Více informací na www.prahazijehudbou.cz.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.