Milé maminky, milí tatínci, přijďte za námi i se svými maličkými příjemně strávit čas na vlnách známých i méně známých ukolébavek.
V EDUcentru Rudolfina na vás čeká nejen edukativní základ ohledně spánku dětí i rituálů, které jej usnadňují, ale hlavně také spousta klidných melodií, které vám pomohou se společně s děťátkem naladit a uvolnit. Pomocí volného objevování a doteku pečující osoby se děti zklidní a vy budete mít možnost načerpat inspiraci pro domácí uspávání pomocí českých ukolébavek i těch ze zahraničí. Nečekejte žádná moudra a poučky z knih, ale vlídný přístup zkušené maminky, nádherné hlasy dam z Pražského filharmonického sboru a pohlazení formou instrumentálního doprovodu. Usínáček berte s sebou! Doporučený věk dětí je 3 až 9 měsíců (děti nechodící). Program Něžné ukolébavky a uspávací techniky. Účinkující Iva Macasová dramaturgyně a lektorka Lukáš Hynek-Krämer příčná flétna Anna Romanovská Fliegerová housle Dora Hájková violoncello členky Pražského filharmonického sboru IVA MACASOVÁ Již od dětství byla vedena k hudbě a veškerý svůj volný čas trávila v hudební škole. Hra na klavír, hra na zobcovou a později příčnou flétnu ji bavily, ale nejoblíbenější aktivitou bylo zpívání v dětském sboru. Ivina oddanost sborovému zpěvu byla tak hluboká, že se rozhodla jít po dokončení gymnázia studovat obor Hudební výchova – Sbormistrovství na PedF UK v Praze a volnočasovou aktivitu tak proměnit v budoucí zaměstnání. Práce s dětmi Ivu vždy lákala, jezdila na letní tábory jako oddílová vedoucí, vedla příměstské tábory i celoroční kroužky pro děti. Propojení práce s dětmi a sborového zpěvu Ivu Macasovou uchvátilo a stalo se jejím životním posláním. Má více než 10letou praxi jako sbormistryně dětského sboru, od roku 2014 pracuje i jako externí lektorka v edukaci České filharmonie a v neposlední řadě je již téměř pět let maminkou, proto považuje workshop Spinkej, zazpívám ti do ouška za propojení toho nejkrásnějšího, co ji v životě potkalo. Děkujeme generálnímu partnerovi Skupině ČEZ za podporu v jubilejní 90. sezoně.
„Její nejlepší deska za mnoho let,“ píše server Louder Than War o albu Burn, které Lisa Gerrard (Dead Can Dance) nahrála spolu s irským skladatelem Julesem Maxwellem. Oba teď přijedou jedinečnou nahrávku představit naživo do Prahy a slibují zvukově masivní a vizuálně dechberoucí zážitek.
Science centrum iQLANDIA v roce 2024 přivítalo 495 tisíc návštěvníků, což představuje meziroční nárůst o 2 %. Centrum pod Ještědem, kde se prolíná zábava s neformálním vzděláváním, si zároveň připomnělo 10. výročí otevření iQLANDIE a 20. výročí iQPARKU. Rok byl ve znamení rozšiřování expozic a nových vzdělávacích programů, přičemž důraz byl kladen na aktuální témata, jako jsou umělá inteligence, udržitelnost a aktivity pro návštěvníky všech generací.
58letý německý herec s tureckými kořeny Erdogan Atalay, jehož
znají tuzemští diváci coby neúnavného a zdánlivě nesmrtelného komisaře Semira
Gerkhana z oblíbeného seriálu Kobra 11, míří do Prahy. Uvede zde novou českou
komedii Bez trenek, v níž si zahrál, a v kině Cinema City Chodov se v pondělí 3.
února od 16:00 setká s fanoušky v rámci akce „Meet and greet“.
Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky už v polovině ledna, byl Heřmaňák. Ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 1. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.
Nově uváděnou inscenaci Dva úplně nazí muži podle stejnojmenné hry Sébastiena Thiéryho interpretuje a režíruje Filip Renč. A do hlavní role majitele advokátní kanceláře Alaina Kramera obsadil zkušeného divadelního a filmového herce Bronislava Kotiše, kterého tak s odstupem několika desetiletí čeká obnovená premiéra na kladenské scéně. Jak se na ni připravuje?
Úspěšnou komedii o útrapách hroutícího se manželství a o tenkých hranicích
pravdy a fikce napsal Sébastien Thiéry roku 2014, ale její finální podoba vyrostla
až z první inscenace v pařížském divadle Théâtre de la Madeleine. Svižně vedený
a herecky živý text hry je i proto otevřený širokým možnostem tvůrčí
interpretace, čehož ve svém činoherním debutu využil také režisér Filip Renč:
„Pro kladenské nastudování jsem ve scénáři udělal menší úpravy, vnesl svůj úhel
pohledu a přidal linku psychologické, skoro až detektivní povahy. Ona tam byla
schovaná od začátku, já ji jen objevil a trochu rozpracoval, takže inscenace bude
mít o trochu jiný konec a jiné vyznění. Jako banální taškařice to opravdu jen
vypadá.“
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.