Každou adventní neděli rozezní Zlatou bránu na III. nádvoří Pražského hradu hudba.
Před katedrálou sv. Víta odpoledne vystoupí žáci pražských základních uměleckých škol s vánočním programem, který dále doplní členové Hudby Hradní stráže. I během cesty je třeba se zastavit a naše Vánoční putování není výjimkou. Pokud se tedy na Pražský hrad vydáte právě o adventní neděli, připojte se k nám v tuto magickou chvíli ztišení a naslouchání. III. nádvoří Pražského hradu Zlatá brána - katedrála sv. Víta adventní neděle 1. 12., 8. 12., 15. 12. a 22. 12. 2024 14:00 - vystoupení Hudby Hradní stráže 14:30 - vystoupení pražských ZUŠ
Pokud máte zájem o umění, které spojuje dědictví minulosti s neotřelým moderním přístupem, neměli byste si nechat ujít zcela mimořádnou a unikátní výstavu, kterou chystá prestižní galerie Mánes v samém srdci Prahy. Tato výstava představuje dílo celosvětově uznávaného tvůrce prostorových knih a betlémů Vojtěcha Kubašty. Událost, která slibuje, že zaujme návštěvníky všech věkových kategorií a zájmů, a to díky své jedinečné kombinaci umělecké kreativity a technické preciznosti, se uskuteční od 1. 12. 2024 do 15. 1. 2025.
Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2024. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.
Příběh Šeherezády známe z orientální pohádky Tisíc a jedna noc, její archetypální princip se stal inspirací světovému umění. Nikolaj A. Rimskij-Korsakov vytvořil stejnojmennou symfonickou suitu, Michail Fokin v roce 1910 první balet. Nyní se nechal Šeherezádinou krásou, ale i důvtipem uhranout choreograf Mauro Bigonzetti, pro Balet Národního divadla tak vznikla nová původní inscenace. Oproti pařížské premiéře na jeviště postavil jen dvě hlavní postavy, krále Šahrijára a Šeherezádu. Reprezentují mužský a ženský princip, rovnováhu, rovnocenný autentický vztah. Osud dávné „Šahrazád“ se naplnil v Persii v 10. století. Jeho poselství je však metačasové a metaprostorové. Jsou to hluboce zvnitřněná témata, která se předávají z generace na generaci a pokaždé nacházejí novou podobu přizpůsobenou kultuře doby, v níž se objevují.
Irský vlkodav, obdivuhodně majestátní pes, je známý jako největší plemeno světa. Tato rasa vyniká svou mohutností, silou, ale i jemnou povahou a oddaností. Jeho historie sahá tisíce let do minulosti, kdy irští válečníci používali tyto impozantní psy jako bojovníky a lovce. Vlkodavové si svou pověst získali v boji proti vlkům a byli ceněni i jako lovci velké zvěře, včetně jelenů a divokých prasat. Jak se ale tito psi dostali do české kotliny, kde si v současnosti také získávají srdce milovníků psů?
V západní části Beskyd mezi rožnovskou a vsetínskou Bečvou, uprostřed hornatého Valašska se nachází malebná část Vsacký Cáb se stejnojmennou chatou s nejvyšším bodem 842 m. n. m